Betano I. liga, 5. forduló: EL-csapatok fekete vasárnapja

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga 5. fordulójának vasárnapi játéknapján az Európa Ligában még versenyben levő együttesek vereséget szenvedtek.

A nagy hőségben az oltyán fővárosban a Krajovai Universitatea FC továbbra sem talált magára, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak pedig elég volt egy ellentámadás a hajrában: egy előrevágott labdáért harcolva a szerb Goran Karanovics kitartásának köszönhetően megszerezték a győzelmet.

Még ennél is jobban döcög az FCSB szekere, a négy ifit is pályára küldő fővárosiak a Voluntari-i FC-től is kikaptak, ráadásul pályaválasztóként szenvedtek vereséget. A találkozót a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban rendezték.

Eredmények: • Krajovai Universitatea FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–1 (gól: Goran Karanovics – 81. perc) • FCSB–Voluntari-i FC 1–3 (Florinel Coman – 49. perc, illetve Cătălin Ţâră – 1., Ricardo Jose Veiga Varzim Miranda „Ricardinho” – 51. és Marian Botezatu – 67. perc, öngól). A forduló lapzárta után a hétfői Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC összecsapással zárult. A táblázaton:

1.      Kv. CFR     5       4       1       0       13–3 13

2.      Jászvásár    5       3       2       0       6–1   11

3.      Viitorul      4       3       1       0       11–4 10

4.      Gázmetán   5       2       3       0       7–4   9

5.      Krajova      5       3       0       2       7–5   9

6.      Botoşani     4       2       2       0       9–4   8

7.      Sepsi 5       1       4       0       4–3   7

8.      Astra 5       2       1       2       6–6   7