Bajnokok Tornája: A címvédő Julia Görges bejutott az elődöntőbe

A címvédő Julia Görges biztossá tette helyét az elődöntőben a női teniszezők évzáró keménypályás versenyén, a Bajnokok Tornáján a kínai Csuhajban (2 349 363 dollár összdíjazás).

A német játékos egy nappal 30. születésnapja előtt két játszmában győzte le a belga Elise Mertenst, ezzel jobb szettarányának köszönhetően végzett csoportja élén.

A Kamélia-csoportban a lett Anasztasija Szevasztova magabiztosan nyert a hazai közönség előtt szereplő Su-aj Csang ellen, utóbbi így már nem juthat tovább. A csoportdöntőben a veretlenek csatáját a spanyol Garbine Muguruza Blanco, így ő jutott a legjobb négy közé.

Az Orchidea-csoportban a francia Caroline Garcia legyőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát, mégsem jutott tovább. A csoportban körbeverés történt ugyanis, Garcia, Szabalenka és Ashleigh Barty 1–1 győzelmet és vereséget ért el, de az ausztrál veszítette közülük a legkevesebb gémet, s léphetett tovább.

A Bajnokok Tornáján négy háromfős csoportban rendezik a küzdelmeket, az első helyezettek jutnak be az elődöntőbe. A 12 fős versenyen a múlt heti, szingapúri WTA-világbajnokságról lemaradó játékosok szerepelnek.

Eredmények:

Orchidea-csoport: Barty (ausztrál, 9.)–Garcia (francia, 8.) 6:3, 6:4. A csoport végeredménye: 1. (elődöntős) Barty 1 győzelem/1 vereség (20:19 gémarány), 2. Szabalenka (fehérorosz) 1/1 (20:20), 3. Garcia 1/1 (19:20).Rózsa-csoport: Görges (német, 5.)–Mertens (belga, 4.) 6:2, 7:6 (5). A csoport végeredménye: 1. (elődöntős) Görges 1/1 (3–2 szettarány), 2. Mertens 1/1 (2–2), 3. Kontaveit (észt) 1/1 (2–3).Kamélia-csoport: Szevasztova (lett, 2.)–Csang (kínai, 12.) 6:0, 7:6 (10); Muguruza Blanco (spanyol, 7.)–Szevasztova 6:7(4), 6:2, 7:6 (1). A csoport végeredménye: 1. (elődöntős) Muguruza Blanco 2/0, 2. Szevasztova 1/1, 3. Csang 0/2.Párosban második mérkőzésén magabiztosan nyert az első kiemelt Mihaela Buzărnescu, Alicja Rosolska (román, lengyel) kettős, a Csian-hui Tang, Jing-szun Fang (kínai, 6.) párost a második szettben kis híján 0-ra verte, végül a mindössze 62 percet tartott meccsen két 6:2-es játszmában nyert ellene. A Liliom-csoportból azonban kevés az esély a továbblépésre Buzărnescuéknak, mivel az első meccsen 6:3, 6:2-re vesztett a Suko Aojama, Ligyia Morozova (japán, fehérorosz, 4.) duótól, s utóbbiak még játszanak a kínai párossal.

A csoportgyőztes jut a döntőbe, s ott a Murvafürt (Bougainvillea)-csoport győztesével, a harmadik kiemelt ukrán Kicsenok ikrekkel, Ljudmillával és Nadjával mérkőzik.