Bajnokok Ligája: történelmi győzelemre van szüksége a címvédő Chelsea-nek

Sporttörténelmi sikerre van szüksége a címvédő angol Chelsea-nek ahhoz, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének keddi visszavágóján kiharcolja a továbbjutást a 13-szoros győztes spanyol Real Madrid otthonában.

A londoni Kékek – akiknek Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőjük van – múlt héten, az első mérkőzésen 3–1-es vereséget szenvedtek a Stamford Bridge-en, történetük során pedig mindhárom eddigi olyan egyenes kieséses párharcukat elveszítették, amikor az odavágón otthon kikaptak. A 2005–2006-os és a 2019–2020-as idény nyolcaddöntőjében a spanyol FC Barcelonával, illetve a német Bayern Münchennel, a 2010–2011-es szezon negyeddöntőjében pedig az angol Manchester Uniteddel szemben búcsúztak így.

A Chelsea dolgát ráadásul nehezíti, hogy a Real Madrid története során csak kettőt bukott el a 36 olyan európai kupapárharcából, amelyen idegenben megnyerte az első mérkőzést, a legrangosabb sorozatban pedig csak egyszer, a 2018–2019-es kiírás nyolcaddöntőjében, amikor az Ajax Amsterdam otthonában aratott 2–1-es sikert 4–1-es hazai vereség követte.

A két csapat londoni összecsapásának főszereplője Karim Benzema volt, a veterán francia csatár egymást követő második fellépésén ért el mesterhármast, a BL egyenes kiesés szakaszában erre csak korábbi csapattársa, a portugál Cristiano Ronaldo volt képes a 2016–17-es szezonban.

A bajnokságban mindkét gárda magabiztosan nyerte hétvégi meccsét, a Chelsea vendégként 6–0-ra ütötte ki a Southamptont, a Real pedig a Getafét győzte le.

A másik keddi mérkőzésen a Bayern München fogadja a spanyol Villarrealt, amely az első mérkőzésen nagy meglepetésre 1–0-ra nyert, véget vetve ezzel a bajorok 22 meccses idegenbeli veretlenségi sorozatának a BL-ben. A Bayern 2015 óta első alkalommal vár hátrányból egyenes kieséses visszavágót a Bajnokok Ligájában, és rossz előjel számára, hogy a legutóbbi 13 ilyen párharcából 10-et elbukott összesítésben.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók (kezdési időpont: 22 óra, a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport, a Look Sport/Look Sport+ és a Telekom Sport tévéadó):

Kedden: • Real Madrid (spanyol)–Chelsea (angol) (az első mérkőzésen: 3–1) • Bayern München (német)–Villarreal (spanyol) (0–1). Szerdán: • Atlético Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) (0–1) • FC Liverpool (angol)–Benfica Lisszabon (portugál) (3–1).