Bajnokok Ligája: Szoboszlaiék kikaptak Münchenben

Hosszabbításban kapott ki az FTC Torinóban

A Szoboszlai Dominikkal felálló Red Bull Salzburg 3–1-es vereséget szenvedett a címvédő Bayern München otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. A szerdai játéknap tizenkilenc gólt és öt kiállítást hozott.

A Bayern egymást követő 15. mérkőzését nyerte a sorozatban, mostani sikerével pedig már biztosította helyét a legjobb 16 között.

A játéknap rangadóján a Real Madrid 2–0-ra diadalmaskodott az Internazionale otthonában. A spanyolok első gólját a belga Eden Hazard szerezte büntetőből. A milánóiak több mint hatvan percet futballoztak emberhátrányban, mert a chilei Arturo Vidal annyira hevesen reklamált egy büntetőt, hogy néhány másodpercen belül kétszer mutatta fel neki a sárga lapot a bíró.

A legnagyobb meglepetést az olasz Atalanta Bergamo okozta, amely 2–0-ra nyert a tavalyi győztes, angol bajnok FC Liverpool vendégeként.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A-csoport: • Bayern München (német)–Red Bull Salzburg (osztrák) 3–1 (gól: Robert Lewandowski – 42., Maximilian Woeber – 52., öngól és Leroy Sané – 68. perc, illetve Mergim Berisha – 73. perc; kiállítva: Marc Roca – 66. perc, Bayern) • Atlético Madrid (spanyol)–Lokomotív Moszkva (orosz) 0–0. A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern 12 pont, 2. Atlético 5, 3. Lokomotív 3, 4. Salzburg 1.

B-csoport: • Milánói Internazionale (olasz)–Real Madrid (spanyol) 0–2 (Eden Hazard – 7., 11 m és Achraf Hakimi – 59. perc, öngól; kiállítva: Arturo Vidal – 33. perc, Inter) • Borussia Mönchengladbach (német)–Sahtar Donyeck (ukrán) 4–0 (Lars Stindl – 17., Nico Elvedi – 34., Breel Embolo – 45. + 1. és Oscar Wendt – 77. perc). Az állás: 1. Mönchengladbach 8 pont, 2. Real Madrid 7, 3. Sahtar 4, 4. Inter 2.

C-csoport: • Olympique Marseille (francia)–FC Porto (portugál) 0–2 (Zaidu Sanusi – 39. és Sergio Oliveira – 72. perc, 11 m; kiállítva: Leonardo Balerdi – 70. perc, illetve Marko Grujics – 67. perc) • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Manchester City (angol) 0–1 (Phil Foden – 36. perc). Az állás: 1. (már továbbjutott) Man. City 12 pont, 2. Porto 9, 3. Olimpiakosz 3, 4. Marseille 0.

D-csoport: • Ajax Amszterdam (holland)–FK Midtjylland (dán) 3–1 (Ryan Gravenberch – 47., Noussair Mazraoui – 49. és David Neres – 66. perc, illetve Awer Mabil – 80. perc, 11 n; kiállítva: Erik Szvjacsenko – 91. perc, Midtjylland) • FC Liverpool (angol)–Atalanta Bergamo (olasz) 0–2 (Joszip Ilicsics – 60. és Robin Gosens – 64. perc). Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Ajax 7 (7–5), 3. Atalanta 7 (8–7), 4. Midtjylland 0.

A Ferencváros hosszabbításban kapott góllal vereséget szenvedett a Juventus vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, így Szerhej Rebrov együttese már biztosan nem juthat a nyolcaddöntőbe, s csak arra van esélye, hogy a csoportkör zárultával átkerüljön az Európa Ligába.

Már a középkezdés után látszott, hogy a magyar bajnok kifejezetten bátor futballra készült, ugyanis még egy perc sem telt el, amikor Nguen egy távoli lövéssel próbálkozott, így a kapusok közül elsőként Szczesnynek akadt dolga. Amikor a Juventus már a saját térfelén letámadta a Ferencváros labdarúgóit, akkor gondot okozott a labdakihozatal, de ha kicsit visszább húzódtak a Zebrák, a zöld-fehérek is gond nélkül eljutottak az ellenfél kapujáig.

Dibusznak először 14 perc után kellett nagyot védenie Dybala próbálkozásánál, s bár a torinóiak enyhe mezőnyfölényben futballoztak ebben az időszakban, a magyarok nem adták fel a támadásvezetés lehetőségét, labdaszerzés után mindig megindultak előre, s egy ilyen gyors kontra végén az idei csoportkörben először vezetést is szereztek: a 19. percben Nguen kapott labdát középen a felezővonalnál, kicselezte Danilót, majd jobb oldalt elfutott, beadása megpattant a visszazáró Danilón, de az így lett tökéletes a védőjét középen megelőző Uzuninak, aki öt méterről a kapuba lőtt.

A Juventus hátrányban is csak meddő fölényben játszott, az FTC kontrái pedig továbbra is veszélyesek maradtak, egyszer Zubkov jó helyzetből lőhetett 20 méterről, de a védőt találta el, másik alkalommal pedig Nguen rossz labdaátvétele akadályozta meg a nagy helyzet kialakulását.

Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo viszont egy jól eltalált lövéssel nemsokára egyenlített: a 35. percben kissé jobbról befelé húzott, majd 20 méterről ballal kilőtte a rövid alsó sarkot. A  Ferencvárost a gólt nem vetette vissza, rögtön utána ígéretes lövőhelyzete akadt Zubkovnak és Heisternek is, azonban mindketten a bevetődő védőt találták el. A szünet előtti percekben kissé beszorult a Ferencváros, ám nem kapott gólt.

A térfélcserét követően is a torinóiak játszottak fölényben, de ekkor már a magyar csapatnak kevesebb ereje maradt ellenakciókra, egyre kevésbé tudta megtartani a labdát az agresszív hazai letámadás miatt. A Dibusz kapujára nehezedő nyomást jelezte, hogy Bernardeschi 17 méterről a bal kapufát találta el, nem sokkal később viszont a Ferencvárosnak ismét volt egy gyors kontrája, melynek végén megint egy utolsó pillanatban becsúszó védő mentett.

Az utolsó húsz percbe lépve Ronaldo rontott ziccerben, pedig már kicselezte Dibuszt is, de a magyar kapus végül bravúrral mentett. Ahogy fogyott az idő, egyre idegesebbé vált a Juventus, a vendégvédelem pedig megőrizte stabilitását, így a jóval esélyesebb olasz együttes csak szórványosan tudott veszélyeztetni. Amikor már úgy tűnt, a Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva ponttal távozhat az Allianz Stadionból, a hosszabbítás második percében Cuadrado jobb oldali beadása után Morata fejelt kapura öt méterről, a labda pedig Dibusz lába között utat talált a hálóba.

A játék képe alapján a Ferencváros pontszerzése korántsem lett volna érdemtelen, így Rebrov a mérkőzést követően úgy fogalmazott: a vereség ellenére büszkék lehetnek magukra a játákosai. „Csalódottak vagyunk, hogy a végén kikaptunk, de a mutatott játéknak nagyon örülök. Nagyszerű meccset játszottunk” – fogalmazott.

A maga során Dibusz Dénes elmondta: „Morata a mozgásommal ellentétesen visszafejelte a labdát, próbáltam kézzel-lábbal hárítani, de besodortam a labdát. Ez egy minitragédia, 92 percen keresztül jól végeztük a dolgunkat, néha kis szerencsével, de tartottuk a döntetlent. Egy picit már elhittük, hogy megvan ez a pont, így rosszabbul érint, mintha tíz perccel a vége előtt kaptuk volna a gólt” – mondta Dibusz, aki hozzátette, bravúr lett volna megfogni hat-hét méterről a fejest, senki nem is hibáztatja, csak bosszantó, hogy ilyen szerencsétlen góllal vesztettek.

Közben a csoport másik mérkőzésén az erősen tartalékosan felálló FC Barcelona négygólos sikert aratott a Mircea Lucescu-edzette Dinamó Kijev otthonában (a 83. őercben Lucescu beállította a koronavírusból felgyógyult Tudor Băluţăt is), ezzel eldőlt, hogy a Barcelona és a Juventus jut tovább a csoportból a nyolcaddöntőbe.

Az FTC rosszabb gólkülönbsége miatt a Dinamó Kijev mögött maradt a G-csoportban, a két gárda a továbbiakban már cssk az Európa-ligás folytatást érő harmadik helyért harcol. Jövő szerdán, az ötödik fordulóban a zöld-fehérek a katalán sztárcsapatot fogadják a Puskás Arénában, majd a zárófordulóban Kijevbe utaznak.

Eredmények, G-csoport: • Juventus (olasz)–Ferencváros 2–1 (C. Ronaldo – 35. és Morata – 92. perc, illetve Uzuni – 17. perc) • Dinamó Kijev (ukrán)–Barcelona (spanyol) 0–4 (Dest – 52., Braithwaite 2 – 57. és 70., a második 11 m, valamint Griezmann – 92. perc). A csoport állása: 1. Barcelona 12 pont – már továbbjutott, 2. Juventus 9 – már továbbjutott, 3. Dinamó Kijev 1 (3–10), 4. Ferencváros 1 (5–13).

*

A BL csoportkörének 4. fordulójában, kedden este az FC Barcelona és a Juventus mellett bebiztosította továbbjutását a Chelsea és a Sevilla is: mindkettő idegenben aratott 2–1-es győzelmet az E csoportban, s mindkettő egyaránt 10 ponttal várja a csoportelsőséget eldöntő egymás elleni rangadót. Az angol gárda egyébként most elsőször kapott gólt a csoportkörben…

Az F-csoportban nem fért kétség a két favorit győzelméhez, az SS Lazio Róma és a Borussia Dortmund is magabiztosan tartotta otthon a pontokat a Zenit Szentpétervár és az FC Bruges ellenében. Ezzel mindkét gárda már szinte ott van a legjobb 16 között: a továbbjutás kérdésébe a belga együttes tud még beleszólni, amelynek azonban már az sem elég, ha mindkét hátralévő mérkőzését megnyeri: ez esetben is függ a további eredményektől.

A H-csoportban ezzel szemben még szinte bármi megtörténhet, ugyanis az eddig botladozó Paris Saint-Germain az utolsó szalmaszálba kapaszkodva, Neymar büntetőből szerzett találatával legyőzte a kapuban Gulácsi Péterrel felálló lipcseieket – utóbbiaknál a 63. percben pályára lépett az együttes másik magyar válogatott labdarúgója, Orbán Willi is. A csoport másik mérkőzésén a Manchester United visszavágott a Basaksehirnek az isztambuli 2–1-es vereségért, ezzel nagy lépést tett a csoport megnyerése felé.  A találkozót különben a romániai Kovács Istvánnak kellett volna vezetnie, de mivel pozitív lett a koronavírus-tesztje, az UEFA az eredetileg a videóbírónak szánt Ovidiu Hațegannak szavazott bizalmat; a partjelzők Octavian Șovre és Sebastian Gheorghe voltak. A román játékvezetőnek ez volt a negyedik mérkőzése a BL idei csoportkörében.

Eredmények:

E-csoport: • Stade Rennes (francia)–Chelsea (angol) 1–2 (Guirassy – 85. perc, illetve Hudson-Odoi – 22. és Giroud – 90. perc) • FK Krasznodar (orosz)–FC Sevilla (spanyol) 1–2 (Wanderson – 56. perc, illetve Rakitics – 4. és El Haddadi – 95. perc). Az állás: 1. Chelsea 10 pont (9–1), 2. Sevilla 10 (6–3), 3. Krasznodar 1 (4–10), 4. Rennes 1 (2–7).

F-csoport: • SS Lazio (olasz)–Zenit Szentpétervár (orosz) 3–1 (Immobile 3. és 55. – a második 11 m, továbbá Parolo – 22. perc, illetve Dzjuba – 25. perc) • Borussia Dortmund (német)–FC Bruges (belga) 3–0 (Haaland 2 – 18. és 60., valamint Sancho – 45. perc). Az állás: 1. Dortmund 9, 2. Lazio 8, 3. Bruges 4, 4. Zenit 1.

H-csoport: • Paris Saint-Germain (francia)–RB Lipcse (német) 1–0 (Neymar – 11. perc, 11 m) • Manchester United (angol)–Isztambul Basaksehir (török) 4–1 (B. Fernandes 2 – 7., 19., Rashford – 35., 11 m, továbbá D. James – 92. perc, illetve Türüc – 75. perc). Az állás: 1. MU 9, 2. PSG 6 (5–4), 3. Lipcse 6 (4–7), 4. Basaksehir 3.