Bajnokok Ligája: könnyedén nyert a Barca a Puskás Arénában

A Ferencvárosi Torna Club 3–0-s vereséget szenvedett a holland Ronald Koeman edzette FC Barcelonától a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában szerda este a budapesti Puskás Arénában.

A négyest továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezető, az argentin Lionel Messit nélkülöző katalánok gyorsan eldöntötték az összecsapást, hiszen a francia Antoine Griezmann, a dán Martin Christensen Braithwaite és a szintén francia Ousmane Dembélé találataival kevesebb mint fél óra játék után már 3–0-ra vezettek, és biztosan megtartották előnyüket. A magyar bajnok először nem szerzett gólt a BL főtábláján.

A rosszabb gólkülönbségével negyedik Ferencváros jövő kedden a Mircea Lucescu edzette ukrán Dinamó Kijev otthonában zárja a csoportkört, a találkozó tétje a kvartett harmadik helye, azaz az Európa Liga legjobb 32 csapata közé kerülés lesz. A győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3–3, vagy még több gólos.

A zárt kapus találkozót a fehérorosz Alekszej Kulbakov vezette.

Azonnal beszorult a Ferencváros, a zöld-fehérek saját 16-osuk előteréből is csak komoly nehézségek árán tudták kihozni a labdát. Braithwaite gyorsan vezetést szerezhetett volna a katalánoknak, de közelről hibázott. Így sem kellett sokat várni az első vendéggólra, a 14. percben a világbajnok Griezmann gyönyörű sarkazással vette be Dibusz Dénes kapuját – a beadás Jordi Alba Ramostól érkezett (0–1). A spanyol csapat a következő negyedórában eldöntötte az összecsapást, előbb Braithwaite lőtte közelről Dembélé beadását a bal sarokba (21. perc: 0–3), majd az általa kiharcolt büntetőt (a ghánai Abraham Akwasi Frimpong szabálytalankodott a 16-oson belül) Dembélé értékesítette (28. perc: 0–3).

Nem sokkal a fordulást követően a norvég–kenyai Tokmac Chol Nguen révén először került helyzetbe a Ferencváros, amely jóval kisebb nyomás alatt futballozhatott, ugyanis az FC Barcelona már közel sem annyira erőltette úgy a letámadást, mint az első félidőben. A hazaiak a csereként pályára lépő horvát Roko Baturina fejesénél jártak a legközelebb a gólhoz, de a brazil Norberto Murara Neto könnyedén hárított. A hajrában könnyedén labdázgatott a Barca, és még el is puskázott néhány helyzetet, így az eredmény nem változott.

*

A Juventus ugyanúgy 3–0-s győzelmet aratott a Torinóba látogató Dinamó Kijev ellen, mint a négyes másik meccsén az FC Barcelona a Ferencváros vendégeként. Federico Chiesa szerzett vezetést a 21. percben, a második félidőben pedig az ötszörös aranylabdás portugál Cristiano Ronaldo (akinek ez volt karrierjének 750. találata) és a spanyol Álvaro Borja Morata Martín volt eredményes. Az FC Barcelona mögött így hárompontos hátrányban maradt a Juventus, a csoportelsőségről a két gárda jövő keddi összecsapása dönt.

Mircea Lucescu csapatában a cserepadról nézhette társai szenvedését a román idegenlégiós Tudor Băluţă. A Juventusnál viszont csereként debütált a mindössze 18 éves Radu Drăguşin, akit Andrea Pirlo vezetőedző a 69. percben küldött csatába a török Merih Demiral helyett.

A találkozón a francia Stéphanie Frappart sporttörténelmet írt, mert ő lett az első női bíró, aki a Bajnokok Ligájában mérkőzést vezetett.

Eredmények, Bajnokok Ligája, G-csoport, 5. forduló: • Ferencvárosi Torna Club–FC Barcelona (spanyol) 0–3 (gól: Antoine Griezmann – 14., Martin Christensen Braitwaite – 21. és Ousmane Dembélé – 28. perc, 11 m) • Torinói Juventus (olasz)–Dinamó Kijev (ukrán) 3–0 (Federico Chiesa – 21., Cristiano Ronaldo – 57. és Álvaro Morata – 66. perc). A csoport állása:

1.      Barcelona   5       5       0       0       16–2 15

2.      Juventus     5       4       0       1       11–4 12

3.      Kijev 5       0       1       4       3–13 1

4.      FTC  5       0       1       4       5–16 1

A legutóbb döntős francia Paris Saint-Germain idegenben 3–1-re legyőzte az angol Manchester Unitedet a labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának ötödik fordulójában, így a két csapat és a német RB Lipcse egyaránt kilenc ponttal várja a zárókört. A jövő héten a PSG a törököket fogadja, az Isztambul Basaksehirt a hosszabbításban szerzett góllal legyőző RB Lipcse – amelyben ezúttal is végig Gulácsi Péter védett, magyar válogatott csapattársa, Willi Orbán pedig a 94. percben csereként lépett pályára – pedig az MU-val játszik otthon. A török Irfan Can Kahveci hiába szerzett mesterhármast, csapata ismét vesztesen hagyta el a pályát.

Az F-csoportban a német Borussia Dortmund mindenképpen nyolcaddöntős, miután 1–1-re végzett az olasz SS Lazióval (a rómaiaknál a cserepadon maradt a román idegenlégiós Ştefan Radu), amely majd a belga Club Brugge-zsel egymás ellen küzd meg a másik továbbjutó helyért.

Az E-jelű kvartettben lényegi kérdés már nem volt, az angol Chelsea és a spanyol FC Sevilla egy körrel korábban biztosította továbbjutását, a szerdai spanyolországi találkozón pedig a londoni csapat győzött a francia Olivier Giroud mesternégyesével, ezzel csoportelsőként kerül a legjobb 16 közé.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E-csoport: • FC Sevilla (spanyol)–Chelsea (angol) 0–4 (gól: Olivier Giroud 4 – 8., 54., 74. és 82. perc, a negyedik 11 m) • FK Krasznodar (orosz)–Stade Rennes (francia) 1–0 (Marcus Berg – 71. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) Chelsea 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sevilla 10, 3. (és az Európa Ligába kerül) Krasznodar 4, 4. Rennes 1.

F-csoport: • Borussia Dortmund (német)–SS Lazio (olasz) 1–1 (Raphael Guerreiro – 44. perc, illetve Ciro Immobile – 67. perc, 11 m) • Club Brugge (belga)–Zenit Szentpétervár (orosz) 3-0 (Charles de Ketelaere – 33., Hans Vanaken – 58., 11 m és Noa Lang – 73. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) Dortmund 10 pont, 2. Lazio 9, 3. Brugge 7, 4. Zenit 1.

H-csoport: • Manchester United (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3 (Marcus Rashford – 32. perc, illetve Neymar 2 – 6. és 91., továbbá Marquinhos – 69. perc) • Isztambul Basaksehir (török)–RB Lipcse (német) 3–4 (Irfan Can Kahveci 3 – 45. + 3., 72. és 85. perc, illetve Yussuf Poulsen – 26., Nordi Mukiele – 43., Daniel Olmo – 66. és Alexander Sörloth – 92. perc). Az állás: 1. MU 9 pont (13–7), 2. PSG 9 (8–5), 3. Lipcse 9 (8–10), 4. Basaksehir 3.

Borítókép: Katalán gólöröm már a 14. percben (középen a gólszerző Antoine Griezmann, sárgában az FC Barcelona) – MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT