Az FCSB hódította el a Román Kupát a Sepsi ellenében

Az FCSB labdarúgócsapata hódította el a Román Kupát, mivel a szerdai döntőben 1–0-ra legyőzte a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK együttesét a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban rendezett zárt kapus találkozón.

Az egykori Steaua rekorderként 23. alkalommal szerezte meg a trófeát, míg a székelyföldi riválisa először nyerhetett volna.

A győztes gólt Dennis Man szerezte a 65. percben egy kavarodás nyomán, a székelyföldi csapat védelme, élen a bolgár Radoslav Dimitrovval, bakisorozat után gyakorlatilag üres kapu előtt hagyta a fővárosiak játékosát.

A mérkőzés sokáig kiegyenlített játékot hozott, az első félidő végére már inkább a Sepsi irányította a játékot, de a szünetig nem sikerült előnyt szerezni. Fordulás után kiegyenlítődött a játék képe, viszont a bukarestiek veszélyesebb akciókat vezettek. Hiába volt még szűk félóra a mérkőzésből, a székelyföldi csapatnak már nem sikerült ellenfele hálójába találni, ráadásul a 79. percben gyakorlatilag megpecsételődött a sorsa, amikor egy könyöklés miatt a játékvezető kiállította a francia Rachid Bouhennát.

Az FCSB-nél így trófeával debütált a Bogdan Argeş Vintilă helyére kinevezett Anton Petrea. A fővárosiak legutóbb 2015-ben játszottak Román Kupa döntőt, amikor 3–0-ra verték a Kolozsvári U FC-t a bukaresti Nemzeti Arénában.

A találkozót a krajovai Sebastian Colţescu vezette.

Eredmény, Román Kupa, döntő: • FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (gól: Dennis Man – 65. perc; kiállítva: Rachid Bouhenna – 79. perc, Sepsi).

A mérkőzés után a győztes csapatot otthon szurkolótábora várta, amely a felelőtlen ünneplés mellett nem „feledkezett meg” a magyarellenes rigmusokról sem.

A találkozót a tervek szerint az m4sport is közvetítette volna, ám negyedórával a kezdés előtt kiderült, hogy a román fél nem rendelkezik a közvetítési joggal – a magyar tévéadó jogi lépéseket fog tenni a szerződésszegés ügyében.