Australian Open: Simona Halep a 3. fordulóban

A női világranglistán harmadik helyezett Simona Halep a második fordulóban kétszettes, 6:2, 6:4 arányú győzelmet aratott a szabadkártyás, selejtezőkből érkezett brit Harriet Dart (173. a világranglistán) felett az év első Grand Slam-tornáján, a Melbourne-ben rendezett Australian Openen.

A 4. favorit 28 esztendős Halep 77 perc alatt érte el a sikert öt évvel fiatalabb ellenfele ellen. A találkozó brékváltással kezdődött, utána viszont a konstancai teniszező 5:1-re meglépett, majd 31 perc alatt 6:2-vel zárta a játszmát. Halep a második szettet is uralta, 4:0-ra és 5:1-re is vezetett, 5:2-nél meccslabdát rontott, majd néhány hiba után ellenfele 5:4-re közelített. A britnek esélye lett volna az egyenlítésre is, de a román lány a végén jobban koncentrált, és 6:4-gyel behúzta a szettet és a találkozót is.

Simona egy ászt ütött és nem volt duplahibája, Dart ehhez képest hármat is vétett. Halep mindkét adogatásánál jobban szerepelt a statisztika szerint (67%–56% arányban nyerte az első, 52%–29% arányban a második szervát), a brit több nyerő ütést mutatott (16–14), de sokkal több ki nem kényszerített hibája is volt (34–23).

Halep tavaly a nyolcaddöntőben vesztett Melbourne-ben, és döntőt játszott 2018-ban – eddigi jutalma 180 ezer ausztrál dollár és 130 világranglistapont. A román teniszező ellenfele a kazah Julia Putyinceva lesz, aki a 26. kiemelt amerikai Danielle Collinst 6:4, 2:6, 7:5-tel búcsúztatta.

Elkezdték a küzdelemsorozatot a párosok is. Román részről megugrotta az első akadályt Monica Niculescu, aki a japán Miszaki Doj oldalán szerepel, és kettősük két óra és 39 perc alatt 6:7 (5), 6:4, 6:2 arányban verte az Ana Kalinszkaja, Putyinceva (orosz, kazah) duót. Következő ellenfelük a Nao Hibino, Makoto Ninomiya (japán)–Lucie Hradecka, Andreja Klepac (cseh, szlovén, 11.) párharc győztese lesz.

Irina-Camelia Begu és Irina Maria Bara viszont kiesett az első fordulóban. Előbbi párostársa a cseh Kristyna Plískova, s mindössze 68 perc alatt 6:3, 6:2-vel búcsúztak az amerikai Desirae Krawczyk, Jessica Pegula kettős ellenében. Még súlyosabb vereséget szenvedett az orosz Jekatyerina Alekszandrova oldalán szereplő Bara, csak 55 percet szenvedtek a Kaitlyn Christian, Alexa Guarachi (amerikai, chilei) társaságában, és 6:1, 6:2 arányban kaptak ki.

A továbbjutás 38 ezer ausztrál dollárt és 130 WTA-pontot ér, a kiesők 25 ezer ausztrál dolláros csekkel és 10 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

A férfiaknál nyolcadik kiemelést kapott a szervezőktől a Jean Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros, és az első körön túljutottak: 96 perc alatt 6:1, 3:6, 6:2 arányban nyertek a Dominic Inglot, Aisam-Ul-Haq Qureshi (brit, pakisztáni) duó ellenében. Következő ellenfelük a hazaiakat képviselő Max Purcell, Luke Saville kettős, eddigi jutalmuk 38 ezer ausztrál dollár és 90 ATP-pont.

Fucsovics Márton visszalépett a férfi páros küzdelmeitől a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Helyszíni információk szerint Fucsovics a pénteki egyes mérkőzése miatt mondta le a csütörtöki páros meccsét, amelyet a brit Cameron Norrie oldalán vívott volna az amerikai Rajeev Ram és a brit Joe Salisbury alkotta kettőssel szemben. Fucsovics egyesben a harmadik fordulóba jutott, ahol pénteken az amerikai Tommy Paullal találkozik. A csütörtöki program az eső miatt csúszott, így a női páros első fordulójában a világbajnok magyar Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic kettős (Raluca-Ioana Olaru és a szlovén Dalila Jakupovics ellen), illetve a Stollár Fanny, Dajana Jasztremszka (magyar, ukrán) kettős is csak pénteken lép pályára a nyolcadik favorit Kveta Peschke, Demi Schuurs (cseh, holland) kettős ellen.