Australian Open: Halep és Babosék a legjobb nyolc között

Simona Halep bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének negyeddöntőjébe, miután hétfőn 6:4, 6:4-re legyőzte a belga Elise Mertenst.

A negyedik helyen kiemelt Halepnek kiegyensúlyozott és magas színvonalú mérkőzésen egy óra és 37 perc játék után sikerült nyernie a világranglista 17. helyezettje ellen.

Az első szettben Mertens nyerte az első gémet, aztán Halep zsinórban hármat. Ezután a belgának ment jobban a játék, fordított 4:3-ra, Halep azonban egyenlített, majd elvette ellenfele adogatását, és 6:4-re behúzta az első szettet.

A második játszma elejét a konstancai lány uralta, vezetett 3:0-ra, Mertens azonban nem adta fel a harcot, és agresszív támadójátékának köszönhetően feljött 3:2-re, majd egyenlített 4:4-re. Ennél az állásnál összejött egy fontos brék Halepnek (az ötödik lehetőség értékesítésével), majd nullára hozta saját adogatását, 6:4-re nyerve a második szettet és ezzel a mérkőzést.

Simona Halep két ászt ütött a mérkőzésen, Mertens egyet sem, a román lány egy kettős hibát vétett, a belga hármat. Simona nagyobb hatékonysággal értékesítette első szerváját, de az összesen 14 bréklehetőségből csak ötöt sikerült kihasználnia. Mertens több nyerő ütést mutatott be (36–21), de ki nem kényszerített hibája is sokkal több volt, mint Halepnek (38–8).

A 2018-ban Roland Garros-, majd 2019-ben wimbledoni trófeát nyert Halep negyeddöntőbeli ellenfele a 28. helyen kiemelt észt Anett Kontaveit lesz, aki 6:7 (4), 7:5, 7:5 arányú győzelmet aratott hétfőn a lengyel Iga Swiatek fölött. Halep eddigi jutalma 525 ezer ausztrál dollár és 430 világranglistapont.

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic duója két szettben legyőzte hétfőn szlovák–fehérorosz ellenfelét, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé női párosban a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A második helyen kiemelt világbajnok páros a brék nélküli első játszmában rövidítésben bizonyult jobbnak a 15-ként rangsorolt Viktoria Kuzmovánál és Aljakszandra Szasznovicsnál, majd a második felvonásban ugyan egyszer elvesztette adogatójátékát, de kétszer sikerült elvennie az ellenfélét, így 1 óra 39 perc alatt diadalmaskodott.

A magyar–francia kettős tavalyelőtt megnyerte az év első Grand Slam-tornáját, tavaly pedig döntőt játszott ugyanitt. A következő riválisuk az amerikai Cori Gauff és Caty McNally lesz. A babostimea.hu oldal emlékeztet, hogy a Babos, Mladenovic duó sorozatban kilencedszer jutott be legalább a negyeddöntőbe az aktuális Grand Slam-versenyen.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Kuzmova, Szasznovics (szlovák, fehérorosz, 15.) 7:6 (4), 6:3.

Fajta Péter egyesben és párosban is megnyerte első mérkőzését a juniorok között a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A junior világranglistán 34. magyar vasárnap a román Sebastian Gimát verte 6:3, 6:3-ra. A 17 éves Fajta – aki élete első Grand Slam-tornáján szerepel – később éppen Gima oldalán diadalmaskodott 6:2, 6:2-re egy szabadkártyás hazai duó, Derek Pham és Eward Vo felett.

Búcsúzott a 13. helyen kiemelt Nicholas David Ionel is, aki a selejtezőkből érkezett amerikai Alexander Bernardtól kapott ki az első körben 6:1, 5:7, 6:3-ra.

A viadal honlapja szerint véget ért ugyanakkor egyesben Tóth Amarissa Klára szereplése az Australian Openen, aki a nyitókörben 6:1, 6:4-re kikapott az orosz Jelina Avaneszjantól. Párosban a Romániát képviselő Fatima Ingrid Amartha Keita, az izraeli Shavit Kimchi oldalán továbbjutott az első fordulóban, miután döntő rövidítésben 4:6, 6:4, 17–15 arányban legyűrte a hazaiak képviselőit, Jessie Culleyt és Taylah Prestont.