ATP-kupa: kialakult a nagy négyes

A házigazda ausztrál válogatott, Oroszország, Szerbia és Spanyolország bejutott az elődöntőbe a tenisz ATP-kupán.

Az ausztrál–brit negyeddöntő egyéni meccsein Nick Kyrgios magabiztosan verte meg Cameron Norrie-t, majd a britek kiegyenlítettek azzal, hogy Dan Evans nagy csatában legyőzte Alex De Minaurt. A sorsdöntő páros mérkőzés hallatlan izgalmakat hozott, az összeszokottnak nem mondható Kyrgios, De Minaur duó ugyanis a harmadik szettet helyettesítő döntő rövidítésben – négy meccslabdát hárítva – 18–16-ra gyűrte le a párosspecialista Jamie Murrayt és Joe Salisburyt.

Sydney városában az orosz–argentin párharc nyitányán Karen Hacsanov két szettben verte meg Guido Pellát, majd a világranglistán 5. Danyiil Medvegyev 2 óra 22 perces csatában győzte le Diego Schwartzmant (13.). Mivel Marat Szafin kapitány együttese ezzel behozhatatlan előnyre tett szert, a párharcot lezáró páros meccsnek már nem maradt tétje.

A szerbek lesznek az oroszok ellenfelei az elődöntőben, miután előbbiek pénteken 3–0-ra legyőzték Kanadát. Dusan Lajovics és a szerb páros egyformán két szettben, míg Novak Djokovics játszmahátrányból fordítva bizonyult jobbnak kanadai ellenfelénél. A spanyol–belga negyeddöntőben Rafael Nadal meglepetésre két szettben kikapott David Goffintől, Roberto Bautista Agut viszont csak öt gémet engedett Kimmer Coppejansnak, a párosknál pedig az ibériaiak szetthátrányból diadalmaskodtak, a döntő rövidítést 10–7-re nyerték.

Az első alkalommal kiírt ATP-kupán tíz napon át 24 csapat csap, illetve csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár. A hat kvartettből az elsők és a két legjobb második jutott tovább a Sydney városában rendezett negyeddöntőbe. Az elődöntőket szombaton, a finálét vasárnap bonyolítják le ugyancsak a Ken Rosewall Arénában.

ATP-kupa, a csoportok végeredménye:

A-csoport (Brisbane): 1. (és továbbjutott) Szerbia 3 győzelem/0 vereség, 2. Dél-afrikai Köztársaság 2/1, 3. Franciaország 1/2, 4. Chile 0/3.B-csoport (Perth): 1. (és továbbjutott) Spanyolország 3 győzelem/0 vereség, 2. Japán 2/1, 3. Grúzia/Georgia 1/2, 4. Uruguay 0/3.C-csoport (Sydney): 1. (és továbbjutott) Nagy-Britannia 2 győzelem/1 vereség (6–3), 2. (és továbbjutott) Belgium 2/1 (6–3), 3. Bulgária 2/1 (5–4), 4. Moldovai Köztársaság 0/3.D-csoport (Perth): 1. (és továbbjutott) Oroszország 3 győzelem/0 vereség, 2. Olaszország 2/1, 3. Norvégia 1/2, 4. Egyesült Államok 0/3.E-csoport (Sydney): 1. Argentína 2 győzelem/1 vereség (5–4), 2. Horvátország 2/1, 3. Lengyelország 1/2,  4. Ausztria 1/2.F-csoport (Brisbane): 1. (és továbbjutott) Ausztrália 3 győzelem/0 vereség 2. és továbbjutott) Kanada 2/1, 2. Németország 1/2, 4. Görögország 0/3.Negyeddöntők: • Ausztrália–Nagy-Britannia 2–1 – Nick Kyrgios–Cameron Norrie 6:2, 6:2; Alex De Minaur–Dan Evans 6:7 (4), 6:4, 6:7 (2); Kyrgios, De Minaur–Jamie Murray, Joe Salisbury 3:6, 6:3, 18–16 • Oroszország–Argentína 3–0 – Karen Hacsanov–Guido Pella 6:2, 7:6 (4); Danyiil Medvegyev–Diego Schwartzman 6:4, 4:6, 6:3; Tejmuraz Gabasvili, Konstantin Kravcsuk–Maximo González, Andres Molteni 7:6 (5). 6:4 • Szerbia–Kanada 3–0 – Dusan Lajovics–Felix Auger-Aliassime 6:4, 6:2; Novak Djokovics–Denis Shapovalov 4:6, 6:1, 7:6 (4); Nikola Cacics, Viktor Troicki–Peter Polansky, Adil Shamasdin 6:3, 6:2 • Spanyolország–Belgium 2–1 – Rafael Nadal–David Goffin 4:6, 6:7 (3); Roberto Bautista Agut–Kimmer Coppejans 6:1, 6:4; Pablo Carreno Busta, Nadal–Sander Gille, Joran Vliegen 6:7 (7), 7:5, 10–7.

Az elődöntő párosítása: Szerbia–Oroszország és Ausztrália–Spanyolország.