A fehér sport híreiből: heti tornák

Tenisz-összeállításunkban a heti tornákon szereplő magyar és román versenyzők szerepléséről, továbbá más érdekességekről szólunk.

Fucsovics két fordulót ment Metzben

Fucsovics Márton győzelemmel kezdte az 501 ezer euró összdíjazású metzi keménypályás férfi tenisztornát. A világranglistán 43. helyezett magyar játékos a francia Adrian Mannarinóval (32.), a torna hatodik kiemeltjével találkozott az első fordulóban szerdán. Az ATP honlapja szerint az első szettben az öt ászt szerváló Fucsovics 2:1-nél elvette riválisa adogatását, és mivel ellenfele egyetlen bréklabdáját hárította, 35 perc játékot követően előnybe került.

A magyar teniszező a második felvonásban is sokkal hatékonyabban szervált – összesen tíz ásszal, valamint két kettős hibával zárt –, és 1:1-nél, majd 3:1-nél is brékelni tudott, így 1 óra 25 perc alatt győzött.

A folytatás már nem sikerült Fucsovics a nyolcaddöntőben kikapott a moldáv Radu Albottól. A magyar teniszező és a világranglistán 107. riválisa az első szettben 2:2-ig hozta a saját szervajátékát, majd Fucsovics brékelőnyhöz jutott. Albot azonnal visszavette az elveszített adogatást, azt követően sorozatban három gémet nyert, és 40 perc alatt szettelőnybe került. A második játszma Fucsovics elbukott adogatójátékával indult, majd Albot 4:2-es előnyénél ismét brékelni tudott, így saját szervagémjével lezárta az 1 óra 15 percet tartó összecsapást.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics–Mannarino (francia, 6.) 6:3, 6:2. Nyolcaddöntő: Albot (moldáv)–Fucsovics 6:3, 6:2.

Ana Bogdan kétnapos küzdelme

A kínai Kantonban rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tornán a 26 esztendős Ana Bogdan (80. a világranglistán) az egy évvel fiatalabb amerikai Christina McHale-lel (114.) mérkőzött az első fordulóban. Az első játszmában 4:2-es Bogdan vezetésnél az eső keresztbetett a folytatásnak, amely másnap már kevésbé jól alakult a román lánynak, aki összességének 111 perc játék után ellenfele vezetésénél, 4:6, 6:3, 3:1-es állásnál feladta a mérkőzést. Bogdan 2100 dolláros csekket és egyetlen WTA-pontot kap a részvételért.

Begu Szöulban

Két fronton is kiválóan teljesít Irina-Camelia Begu (55.) a dél-koreai Szöulban, a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán egyesben és párosban is továbbjutott. Egyesben a nyolcaddöntőben a német Mona Barthelt (93.) 7:5, 6:4-re győzte le, a két 28 éves teniszező csatája egy órát és 41 percet tartott. A Koreai Köztársaság fővárosában 2015-ben győztes Begu eddigi jutalma 3400 dollár és 30 világranglistapont, a következő ellenfele pedig a lengyel Agnieszka Radwanska.

Begu és párostársa, Raluca-Ioana Olaru a negyeddöntőbe jutott, miután valamivel több mint két óra alatt 6:4, 7:6 (5) arányban legyűrte a Jaqueline Cako, Nicola Geuer (amerikai, német) kettőst. Olaruék eddigi jutalma 1820 dollár és 60 WTA-pont, a legjobb négy közé jutásért tajvani ellenfél következik, Su-jing Hszieh és Szu-vej Hszieh.

Babos Tímea horvát szakemberrel folytatja a munkát

A párosban Australian Open-győztes, világranglista-vezető magyar teniszező, Babos Tímea a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a jövőben Nick Horvat irányítja edzőként a pályafutását. A horvát szakember korábban Donna Vekiccsel és Borna Csoriccsal is dolgozott együtt.