A fehér sport híreiből: Doha, Sencsen, Auckland

A héten elkezdődtek a jelentősebb tenisztornák is, a magyar és a román résztvevők szereplését foglaljuk össze.

Fucsovics egy meccsre a főtáblától

Fucsovics Márton a selejtező első kiemeltjeként szombaton megnyerte első meccsét az 1,465 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán. A világranglistán 70. magyar játékos a fehérorosz Jegor Geraszimovot múlta felül három játszmában. A viadal honlapja szerint Fucsovics az első szett elején került brékelőnybe, amelyet végig megőrzött (6:4), de riválisa könnyedén egyenlített a folytatásban (1:6). A döntő felvonásban Fucsovics ugyanúgy bizonyult jobbnak, mint előtte, azaz már korán pontot nyert fogadóként, onnantól pedig saját szervajátékait megnyerve (6:3) jutott tovább a közel kétórás mérkőzésen.

Végeredmény: Fucsovics–Geraszimov 6:4, 1:6, 6:3.

A 27 éves Fucsovics vasárnap a cseh Jiri Veselyvel küzdött meg a főtáblára kerülésért, aki 105. a világranglistán.

Sencsenben történt

Fucsovics Mártonhoz hasonlóan Babos Tímea is selejtezős győzelemmel kezdte az évet: a soproni teniszező a 652 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás tornán rajtolt sikerrel. A párosban világbajnok magyar játékos a szlovén Kaja Juvant verte két szoros játszmában 7:5, 6:4-re.

A folytatásban Babos nem jutott a főtáblára, a világranglista 89. helyén álló magyar játékos a selejtező második fordulójában a rangsorban 104. orosz Margarita Gaszparjantól kapott ki három játszmában, 6:3, 6:7 (3), 6:3 arányban. A mérkőzés 2 óra 14 percet tartott.

A selejtezőkben két román teniszező is érdekelt volt, de csak egyik járt sikerrel. A 32 esztendős Monica Niculescu (118. a világranglistán) egy óra és 22 perc alatt vesztett a hat évvel fiatalabb amerikai Nicole Gibbs ellen. Niculescu 2930 dolláros csekkel és egyetlen WTA-ponttal vigasztalódhatott.

Mindkét selejtezőkört teljesítette viszont Irina-Camelia Begu (102.), aki előbb megnyerte a 29 évesek csatáját: 71 perc alatt gyűrte le 7:5, 3:6, 6:1 arányban a svájci Stefanie Vögelét (119.). A folytatás még jobban ment, mindössze 62 percet töltött a 24 esztendős cseh Barbora Krejcikova (131.) társaságában, akit két szettben, 7:5, 6:2 arányban győzött le. Az első fordulóban újabb cseh ellenfél következik Begu számára párostársa, a 27 éves Kristyna Plískova (67.) személyében. Begu eddigi jutalma 4205 dollár és 19 világranglistapont.

Nem kényszerült selejtezőre, de már az első körben búcsút vett a kínai tornától a 29 esztendős Sorana Cârstea (74.), aki egy óra és 41 perc játék után három játszmában, 3:6, 6:1, 6:1-re kikapott egy helyi tinitől, a mindössze 18 éves Szi-ju Vangtól (144). Cârstea jutalma 4205 dolláros csekk és egyetlen világranglistapont.

Párosban 16-an szerepelnek a főtáblán, a nyolcaddöntőben Niculescu a japán Miszaki Doj oldalán szerepel, első ellenfelük a Jekatyerina Alekszandrova, Okszána Kalasnyikova (orosz, grúz/georgiai) kettős. A negyeddöntőbe jutásért román–román csatát is rendeznek, a háló egyik oldalon Begu és Kristyna Plískova, a másikon pedig Raluca-Ioana Olaru és a szlovén Dalila Jakupovics fog állni.

Nem jutottak túl a selejtezőn

Az új-zélandi Aucklandben rendezett 275 ezer összdíjazású keménypályás tenisztornán két román lány, Ana Bogdan (98.) és Irina-Maria Bara (164.) próbálkozott a selejtezőkben, de mindkettőjük számára megálljt jelentett az első forduló. A 27 esztendős Bogdant az öt évvel idősebb olasz Giulia Gatta-Monticone (154.) búcsúztatta két óra és 10 perc küzdelem után 6:4, 4:6, 6:4-gyel, míg a 24 évesek küzdelmében Bara simán kikapott a belga Ysaline Bonaventure-től (164.), a 6:3, 6:1-gyel végződött meccs mindössze 54 percet tartott. Mindketten 800 dolláros csekkel és 1 WTA-ponttal vigasztalódhattak. Bara még párosban is érdekelt, az orosz Valeria Szavinyih oldalán szerepel, a negyeddöntőbe jutásért a 3. kiemelt Desirae Krawczyk, Laura Siegemund (amerikai, német) kettőssel mérkőznek.