„Lelőtték” a bírót, így a Krajova megy tovább

Ismét bizonyítottak a román ultrások: miután – állítólag a „másik”, a harmadik ligás – Krajovai Universitatea szurkolói a Budapesti Honvéd rajongóra támadtak, az oltyán fővárosban rendezett Európa Liga-selejtező 120. percében, a kialakulóban lévő tömegverekedést megakadályozni próbáló bíró mellett a házigazdák táborából dobott petárda robbant, ezzel egyidőben a bírót eltalálta egy, a tribünről dobott öngyújtó is.

A játékvezető a földre rogyott, mentő sietett a segítségére. A mérkőzés mintegy fél órán keresztül állt, de a lassan magához térő játékvezetőnek nem volt annyi ereje – és lélekjelenléte –, hogy lefújja a mérkőzést, így a tartalék játékvezető levezette azt. A gól nélküli 210 percet követő tizenegyespárbajban a Krajova 3–1-re nyert, így – elméletileg – ő jutott tovább, de a zöldasztalnál még a Honvéd lehet a nyerő...

Ez esetben a magyar foci egyetlen képviselője lenne, ugyanis a Debrecen az idegenbeli háromgólos vereséget követően csütörtökön hazai pályán 4–1-re kikapott az olasz Torino FC-től, a mérkőzés végén emberhátrányban játszó liechtensteini FC Vaduz pedig hosszabbítást követően 2–0-ra legyőzte a Fehérvár FC-t, és ezzel 2–1-re nyerte a párharcot, vagyis továbbjutott.

Közben a Konstancai Viitorul 2–1-re legyőzte a belga Gent együttesét, de összesítésben 7–5-re kikapott, míg a FCSB e cikk írásakor már csak egygólos hátrányban (2–3) van hazai pályán az örmény Alashkert ellenében, amelyet az odavágón 3–0-ra győzött le.