tour de france

Simon Yates szökésből nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 12. szakaszát. A francia Julian Alaphilippe megőrizte az összetettben élen állónak járó sárga trikót.
Daryl Impey sikeres szökés végén nyerte a 106. Tour de France országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.
A belga Dylan Teuns nyerte a 106. Tour de France országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszát csütörtökön, míg az olasz Giulio Ciccone átvette a vezetést összetettben.
Az elmúlt évek legnyíltabb küzdelme várható a végső győzelemért a szombaton Brüsszelből rajtoló 106. Tour de France országúti kerékpáros körversenyen.
A szlovák Peter Sagan nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny pénteki, 13. szakaszát. Az elmúlt három nap hegyi résztávjai után ismét a sprinterek kerültek reflektorfénybe, ugyanis a Bourg d’Oisans és Valence közötti 169,5 kilométeres etapon mindössze egy harmadik és egy negyedik kategóriás emelkedő várt a mezőnyre.
A kolumbiai Fernando Gaviria nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát kedden.
A BMC volt a leggyorsabb a hétfői csapatidőfutamon, a Tour de France országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszán, a sárga trikót pedig a belga Greg van Avermaet vette át.
Marcel Kittel célfotóval nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszát.