Vb-selejtezők: akut román gólképtelenség

Gól nélküli döntetlennel ért véget vasárnap késő este a Kolozsvár Arénában a Románia és Dánia közötti labdarúgó-mérkőzés a 2018-as világbajnoki selejtezők E-csoportjában. A német Christoph Daum szövetségi kapitány irányította nemzeti csapat negyedik mérkőzésén nem képes egyetlen gólt sem lőni.

A találkozót 26 895 néző tekintette meg a helyszínen, az összecsapást az angol Martin Atkinson vezette.

Románia csapata igen szerény játékot mutatott, és ezzel az eredménnyel jelentősen csökkentette az esélyeit, hogy kijusson az oroszországi világbajnokságra. A hazai csapat összehozott néhány helyzetet, de a meccs végét egyértelműen a dán csapat uralta. Romániának az utolsó öt hazai mérkőzéséből egyet sem sikerült megnyernie.

Daum csapata viszonylag jól kezdett, előbb Răzvan Marin (4. perc), majd Claudiu Keşerü (18. perc) jutott ígéretes helyzetbe. A dán csapat Christian Eriksen (20. perc, a képen 10-es számmal, Alexandru Chipciuval küzd) révén lőtt először kapura. Keşerü a 25. percben második nagy helyzetét is kihagyta, a félidőt viszont a vendégcsapat zárta jobban.

Sőt, fordulás után is a dánok voltak veszélyesebbek a 47. percben Eriksent a csapatkapitány Vlad Chiricheş blokkolta. A román csapat utolsó helyzetét a 62. percben jegyezték, Chipciu éles szögből lőtt, de Kasper Schmeichel hárított (Peter Schmeichel fia örökölte apja kapustehetségét).

A meccs végét fizikailag jobban bíró dánok közül Martin Braithwaite (78. perc) az oldalhálót találta el, Jannik Vestergaard (82. perc) fejjel veszélyeztet, Nicolai Jörgensen (87. perc) pedig négy méterről nem találta el a kaput. Újra Braithwaite következett szintén még a 87. percben, lövésébe azonban Alin Toşca belelépett, Eriksen pedig a hosszabbítás első percében 20 méterről mellé bombázott.

A román közszolgálati tévé rekordot jegyzett a meccs élő közvetítésével, 2 624 000 néző tekintette meg az RTV1 adását vasárnap este.

Románia június 10-én játssza következő mérkőzését, Lengyelországban és csak egy győzelem tarthatja versenyben a továbbjutásért.

Végeredmény: • Románia–Dánia 0–0.

A két csapat:

ROMÁNIA: Ciprian Tătăruşanu – Cristian Săpunaru, Vlad Chiricheş, Alin Toşca – Romario Benzar, Mihai Pintilii, Răzvan Marin, Iasmin Latovlevici (76. perc Dorin Rotariu) – Nicolae Stanciu – Alex Chipciu (86. perc Andrei Ivan), Claudiu Keşerü (63. perc Denis Alibec). Szövetségi kapitány: Christoph Daum (Németország).

DÁNIA: Kasper Schmeichel  – Simon Kjaer (46. perc Mathias Zanka Jörgensen), Andreas Christensen, Jannik Vestergaard – Peter Ankersen, William Kvist, Lasse Schoene (69. perc Martin Braithwaite), Thomas Delaney, Riza Durmisi – Christian Eriksen, Andreas Cornelius. Szövetségi kapitány: Aage Hareide.

*

A lengyel válogatott egy góllal nyert Montenegró vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat vasárnapi játéknapján. A találkozón – amelyet a magyar Kassai Viktor vezetett – Lukasz Piszczek a 82. percben szerezte a győztes gólt.

Az E-csoport többi eredménye az 5. fordulóban: • Örményország–Kazahsztán 2–0 (Henrih Mhitarjan – 73. és Aras Özbiliz – 75. perc; kiállítva: Szergij Malij – 64. perc, Kazahsztán) • Montenegró–Lengyelország 1–2 (Stefan Mugosa – 63. perc, illetve Robert Lewandowski – 40. és Lukasz Piszczek – 82. perc). A csoport állása:

A többi európai selejtezőcsoportban papírforma eredmények születtek:

C-csoport: • San Marino–Csehország 0–6 • Azerbajdzsán–Németország 1–4 • Észak-Írország–Norvégia 2–0. Az állás: 1. Németország 15 pont, 2. Észak-Írország 10, 3. Csehország 8, 4. Azerbajdzsán 7, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0.F-csoport: • Anglia–Litvánia 2–0 • Málta–Szlovákia 1–3 • Skócia–Szlovénia 1–0. Az állás: 1. Anglia 13 pont, 2. Szlovákia 9, 3. Szlovénia 8, 4. Skócia 7, 5. Litvánia 5, 6. Málta 0.