U FC: kiütéssel nyerték a rangadót

A Kolozsvár Arénában gyér érdeklődés mellett a Kolozsvári U FC a Clinceni-i Academicát fogadta, s háromgólos különbséggel nyerte meg a rangadót vasárnap a másodosztály 16. fordulójában. A fekete-fehérek felléptek a dobogó harmadik fokára, legalábbis hétfő estig.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Clinceni-i Academica 3–0 (gól: Cristian Garva – 54., Alexandru Coman – 65. és Octavian Ursu – 95. perc).

Az első félidőt is végigtámadta az U FC, számos helyzetet dolgozott ki, de csak kapufáig jutott Cristian Gavra révén. Fordulás után viszont a csatár már betalált, kidolgozott akció során Alexandru Coman adott be jobbról, a kapufától Dorin Goga csapatkapitány visszafejelte a labdát, s Gavra üresen állva, hat méterre a kaputól befejelte a labdát (54. perc: 1–0). A 65. percben felcserélődtek a szerepek, Gavra indította kitűnően Alexandru Comant, aki góllal fejezte be a jobb oldali akciót (2–0). Az Ilfov megyeiek elleni találkozón a hosszabbításpercekben állították be a végeredményt: a csereként beállt Octavian Ursu a jobb felsőbe csavart egy szabadrúgást (95. perc: 3–0)

A gólokat az U FC játékosok Doru Dumitrescunak dedikálták, a játékos megsérült, s az ifi válogatott barátságos meccsét is kénytelen kihagyni (november 15-én 19 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban Mirel Rădoi válogatottja Belgium ellen lép pályára).

Mircea Cojocaru együttese: Cosmin Dur Bozoancă – Andrei Cordoş, Octavian Abrudan, Dan Berci – Alexandru Coman, Gabriel Giurgiu, Sepsi László, Carol Taub – Cristian Gavra (78. perc Marius Coman), Dorin Goga (87. perc Octavian Ursu), Iuliu Haţiegan (46. perc Cristian Ene).

További eredmények: • Mioveni-i SK–Brăilai Dacia Unirea 4–0 (gól: Alexandru Popescu – 21., Ionuţ Rădescu – 40., Valentin Balint – 56. és Valentin Coşereanu – 83. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Temesvári Ripensia 1–0 (Paul Antoche – 4. perc; kiállítva: Ştefan Dobre kapus – 48. perc, Ripensia) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Bukaresti Metaloglobus 3–0 (George Paraschiv – 64., Alexandru Dulca – 73. és Vlad Opriş – 89. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Baloteşti-i SK 3–0 (Marius Ioniţă – 45., Marius Cioiu – 63. és Remus Enache – 70. perc; kiállítva: Contantin Dedu – 89. perc, Baloteşti) • Bákói Aerostar–Aradi UTA 1–0 (Cornel Căinari – 44. perc) • Piteşti-i Argeş FC–Temesvári ACS Poli 5–0 (Rareş Enceanu 2 – 3. és 35., Cătălin Barbu 2 – 31. és 44., valamint Vasile Buhăescu – 71. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Konstancai Farul 3–0 (Adrian Voicu 2 – 48. és 74., továbbá Cristian Bustea – 90. perc, 11 m; kiállítva: Vlad Mârzea – 58. perc, Daco-Getica) • Târgoviştei Chindia–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 2–1 (Liviu Mihai – 30. és Cristian Cherchez – 45. + 2. perc, 11 m, illetve Alexandru Vodă – 40. perc). Hétfőn 18 órakor játsszák a Temesvári ASU Politechnika–Sznagovi Sportul találkozót.

Az előző fordulóban játszott Farul–Mioveni (3–3) találkozót 3–0-s eredménnyel a vendégek javára írták, mivel Petre Grigoraş csapata eltiltott játékost is bevetett a meccs során. A táblázaton:

1.       Chindia       16      12      2        2        36–17         38

2.       Petrolul       16      11      2        3        33–14         35

3.       Kv. U FC    16      10      3        3        38–13         33

4.       Clinceni      16      11      0        5        33–11         33

5.       Sznagov      15      10      3        2        26–12         33

6.       Argeş           16      9        5        2        30–12         32

7.       Mioveni      16      10      2        4        29–11         32

8.       Energet.      16      7        3        6        25–19         24