U FC: foszladozó feljutási remények

Amint röviden már jeleztük, hétfőn a labdarúgó másodosztályban egy mérkőzést rendeztek az alapszakasz 18. fordulójának keretében, a Kolozsvári U FC egygólos vereséget szenvedett a Lénárdfalvi ACSF vendégeként.

A kevés gólhelyzetet hozó összecsapás az 54. percben dőlt el a Flavius Stoican edzette hazai csapat javára, Mihai Amorăriţei câmpinai játékvezető viszonylag könnyen tizenegyest adott Carol Taub és a Kolozsvári CFR 1907 által a lénárdfalviaknak kölcsönzött Alin Fica között, s a büntetőt az egykori U FC-játékos Marius Coman értékesítette.

Az U FC összeállítása: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican, Andrei Răuţă (82. perc Alexandru Augustin Negrean), Tudor Marius Telcean (61. perc Daniel Nicolae Pîrvulescu) – Ionuţ Ilieş, Ntonalnto „Donald” Atska, Ioan Constantin Filip (61. perc Cătălin Andrei Ştefănescu), Carol Taub – Sérgio Miguel Hora Ribeiro (46. perc Alexandru Pop), Idan Golan, Derick Chuka Ogbu (46. perc Cristian Gavra).

A találkozó után Costel Enache vezetőedző nyilatkozata azt sejtette, hogy lemond a tisztségéről, de ezt hivatalosan még nem erősítették meg.

Eredmény, II. liga, alapszakasz, 18. forduló: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári U FC 1–0 (gól: Marius Coman – 54. perc, 11 m).

Az U FC számára pénteken 18 órakor a 19. forduló keretében az éllovas Krajovai U 1948 következik a Kolozsvár Arénában.

A forduló kedden a Krajova–Mioveni-i SK találkozóval végződött.