U FC: A Lobonţ éra első veresége

A Kolozsvári U FC labdarúgócsapata hét győzelem és egy döntetlen után elszenvedte első vereségét, ez volt Bogdan Lobonţ edzősködésének első kisiklása.

A kolozsváriak a Gheorghe Mulţescu edzette Ploieşti-i Petrolul otthonában az Ilie Oană Stadionban kaptak ki 1–0-ra a másodosztály 27. játéknapján.

A találkozót Robert Moldoveanu szépségdíjas ollózása döntötte el a 29. percben. A 89. percben Dan Berci megkapta a másik sárga lapját a krajovai George Cătălin Găman játékvezetőtől, így a vendégek emberhátrányban fejezték be a találkozót.

A dobogós helyen maradó U FC-nek következik a Mioveni-i SK elleni szombati találkozó a Kolozsvár Arénában 20 órai kezdettel.

Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi együttese: Cosmin  Dur-Bozoancă – Andrei Cordoş, Octavian Abrudan, Dan Berci – Alexandru Coman, Gabriel Giurgiu (60. perc Mircea Axente), Sepsi László, Carol Taub – János Norbert (65. perc Iuliu Haţiegan) – Daniel Pârvulescu, Cristian Gavra (76. perc George Florescu).

További eredmények: • Mioveni-i SK–Temesvári ASU Politechnika 1–0 (gól: Andrei Hergheligiu – 26. perc; a 64. percben az ASU Poli játékosa, Octavian Ursu 11-est hibázott) • Clinceni-i Academica–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 5–0 (Andrei Răuţă – 22., Robert Ion – 42., Paul Paţurcă – 70., továbbá Alexandru Buziuc 2 – 73. és 92. perc) • Temesvári ACS Politechnika–Baloteşti-i SK 3–1 (Alexandru Bădăuţă 2 – 19. és 94., az első 11 m, valamint Lorenzo Paramatti – 89. perc, illetve Vasile Mihai – 45. + 3. perc, 11 m; kiállítva: Valentin Flămânzeanu – 80. perc, Baloteşti) • Temesvári Ripensia–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 2–1 (Gabriel Stoi – 9. és Andrei Dumiter – 54. perc, illetve Gabriel Oiţă – 76. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Bukaresti Metaloglobus 2–2 (Godwin Onyeka – 17. perc és Lamine Diakite – 90. perc, illetve Claudiu Herea – 42. és Robert Vâlceanu – 56. perc; kiállítva: Ovidiu Herea – 93. perc, Metaloglobus) • Bukaresti Daco-Getica–Petrozsényi Energeticianul 0–0 • Piteşti-i Argeş FC–Bákói Aerostar 2–1 (Alin Buleică – 5. és Andrei Nilă – 88. perc, illetve Cătălin Vraciu – 55. perc, 11 m) • Konstancai Farul–Târgoviştei Chindia 1–0 (Georgian Păun – 79. perc; kiállítva: Mihai Neicuţescu – 81. perc, Chindia) • Aradi UTA–Sznagovi Sportul 3–1 (Paul Copaci – 31., Ciprian Rus – 53., 11 m és Alin Şeroni – 79. perc, 11 m, illetve Dragoş Huiban – 13. perc). A sorrend:

1.       Clinceni      27      20      1        6        55–17         61

2.       Sznagov      27      18      5        4        43–20         59

3.       Kv. U FC    27      17      6        4        55–18         57

4.       Chindia       27      17      6        4        53–29         57

5.       Petrolul       27      17      5        5        49–23         56

6.       Argeş          27      13      8        6        38–22         47

7.       Mioveni      27      12      6        9        39–29         42

8.       UTA             27      11      5        11      40–38         38