U Alexandrion: véget ért az ínség a kézis lányoknak

A női kézilabda Virágok Ligája 9. fordulójában, nyolc vereség után első győzelmét aratta a Kolozsvári U Alexandrion, ráadásul idegenben sikerült nyernie, s nem is akárhogyan.

Alin Bondar tanítványai hat gól különbséggel nyertek Galacon a helyi MSC ellen úgy, hogy a szünetben még a házigazdák vezettek. Az első félidőben egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól, legtöbb kétgólos előnyt tudtak összekaparni. Ez a forgatókönyv a 35. percig tartott, 16–16-ról a vendégek kerültek háromgólos előnybe. Innen kezdve az U Alexandriont nem lehetett beérni, előretolt védekezése, Viorica Ţăgean kapus jó formája és Diana Lazăr gólerőssége eredményeként a kolozsvári gárda fokozatosan növelte előnyét, majd elkönyvelhette az idény első győzelmét.

Következik csütörtökön 18 órakor a Brăilai Dacia Unirea elleni meccs a Horia Demian Sportcsarnokban, az idei utolsó bajnoki találkozó.

Végeredmény: • Galaci MSC–Kolozsvári U Alexandrion 21–27 (13–12) – kolozsvári góldobók: Diana Alina Lazăr 7, Laura Petruţa Popa 5, Cristina Diana Boian, Alexandra Dindiligan, Sonia Vasiliu és Mihaela Ani-Senocico 3–3, Raluca Maria Petruş 2, valamint Alexandra Agnieszka Stoklosa 1.

A többi eredmény: • Brăilai Dacia Unirea–Nagydisznódi Magura 24–23 • Bukaresti MSC–Szlatinai MSC 28–22 • Krajovai MSC–Brassói Korona 23–17 • Zilahi KK–Beszterce-Naszód-i Glória 25–23 • Nagybányai Minaur–Buzăui Glória 25–23. A Râmnicu Vâlcea-i MSC szabadnapos volt a Románvásári/Romani MSC visszalépése miatt. A sorrend: 1. Buk. MSC 24 pont/9 mérkőzés (254–190), 2. Rm. Vâlcea 24/8 (210–167), 3. Magura 17/9, 4. Korona 16/9 (220–206), 5. Minaur 16/9 (224–220), 6. Krajova 15/9 (226–209), 7. Glória 15/9 (213–206), 8. Zilah 14/9, …, 13. KOLOZSVÁR 3/9.

A férfiaknál a Bölény Liga is a 9. játéknapnál tart, az élvonalba visszafogadott, Ioan-Ani Senocico edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub súlyos, 11 gólos vereséget szenvedett a Horia Demian Sportcsarnokban a Dél-Dobrudzsai KK-tól. A 14 csapatos bajnokságban a nyeretlen kolozsváriak 0 ponttal az utolsó helyet foglalják el.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Dél-Dobrudzsai KK 18–29 (8–13) – a kolozsvári góldobók: Alexandru Ioan Dumitru Epure, Alexandru Ioan Coma és Alexandru Răzvan Gurănescu 3–3, Daniel Viorel Hordoan 2, Cătălin Dorian Fodorean, Putnoky Szabolcs, Adrian Constantin Dedea, Dacian Grigore Milăşan, Alexandru Viorel Pop, Raul Claudiu Măcicăşan és Criatian Rareş Iova 1–1.

További eredmények: • Bukaresti MSC–Buzăui SK 33–23 • Bákói MSC–Nagybányai Minaur 35–33 • Szucsávai ESK–Bukaresti Steaua 25–28 • Fogarasai MSC–Temesvári Politechnika MSC 23–23. Vasárnapra maradt két találkozó, a Tordai Potaissa–Bukaresti Dinamó (27–27) és a Foksányi MSC–Călăraşi-i Dunărea összecsapás. Az élen: 1. Buk. MSC 22 pont/8 mérkőzés, 2. Dél-Dobrudzsa 21/9, 3. Dinamó 17/8 (249–210), 4. POTAISSA 17/9 (266–242).