Sporthírek röviden

DORIN IOAN GOGA SZÖGRE AKASZTJA A FOCICSUKÁT

Visszavonul az aktív labdarúgástól a veterán, 36 esztendős Dorin Goga, aki két szakaszban 18 éven át erősítette a Kolozsvári U FC labdarúgócsapatát. Már 10 éves korában a gyerekcsapat tagja volt, 2003. március 15-én debütált a felnőttek között a Ion Moina Stadionban rendezett Krajovai Extenzív ellen 3–0-ra megnyert találkozón. Többéves kitérő után 2016-tól segített csapatának az újrakezdésben a IV. ligától a másodosztályba jutásig. Az U FC-nél 236 mérkőzésen lépett pályára és 126 gólt lőtt. Az egyesület visszavonulása után vezetőségi posztot ajánlott fel emblematikus futballistájának, és amikor majd a mérkőzéseken közönség is részt vehet ismét, búcsúmeccset rendeznek számára.

ALEXANDRA UIUIU IS A FIBA-LISTÁN

Európa-bajnoki selejtezőkre készül a román női kosárlabda-válogatott: február 4-én és 6-án semleges pályán, az isztambuli „buborékban” előbb Csehország, majd Olaszország legjobbjaival játszik. A bukaresti edzőtáborba behívott 12 fős keretben nincs kolozsvári játékos, ám a FIBA-nak elküldött nevezési listára – esetleges sérülések, vagy Covid-fertőzés miatti hiányzások esetére – már felkerült a 31 esztendős, 183 cm magas 3 x 3-as kosárlabdában olimpiai kerettag Alexandra Uiuiu, a Kolozsvári Universitatea Sportklub játékosának a neve is.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: NYERT A KORONA WOLVES, KIKAPOTT GYERGYÓI HOKI KLUB

Az Újpesti TE 4–1-re legyőzte vendégét, a Gyergyói Hoki Klub együttesét a jégkorong Erste Liga csütörtöki első mérkőzésén. A lila-fehérek már az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, a korábban az újpestieket is irányító Szilassy Zoltán együttese a játékrész végén szépített. A gól nélküli második húsz percet követően a záró felvonásban még kétszer betalált az UTE, amely így magabiztosan nyert.

A 45. percben kétgólos előnyben volt, mégis 5–2-re kikapott a Brassói Korona Wolvestől a hazai pályán játszó Vasas. A Vasas így már hat meccse nyeretlen a ligában. Az erdélyi együttesben a kanadai Cody Carlson duplázott.

Eredmények: • Újpesti TE–Gyergyói Hoki Klub 4–1 (2–1, 0–0, 2–0) • Budapesti Opten Vasas HC–Brassói Korona Wolves 2–5 (1–0, 1–0, 0–5). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 49 pont/24 mérkőzés, 2. Debreceni EAC 47/24, 3. MAC HKB Újbuda 44/24 (98–68), 4. Újpest 44/25, 5. Brassó 41/18, 6. Csíkszeredai Sportklub 32/15, 7. Gyergyó 31/23, 8. Vasas 17/23 (60–90), 9. Titánok 17/22 (56–99), 10. Dunaújvárosi Acélbikák 14/26.