LABDARÚGÓ, II. LIGA, 33. FORDULÓ

A román labdarúgó másodosztály 33. játéknapjának eredményei: • Temesvári ACS Politechnika–Kolozsvári U FC 0–3 (gól: Mircea Axente – 19., 11 m, Octavian Abrudan – 58. perc, Cristian Gavra – 74. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 0–0 • Baloteşti-i FC–Bukaresti Metaloglobus 0–3 (Ovidiu Herea – 19., Andrei Ionescu – 60. és George Caramalău – 75. perc) • Clinceni-i Academica–Petrozsényi Energeticianul 3–1 (Adrian Şut 2 – 7. és 21., valamint Cristian Dumitru – 88. perc, illetve Cosmin Ionică – 91. perc, 11 m) • Brăiali Dacia Unirea–Piteşti-i Argeş FC 0–2 (Vasile Buhăescu – 52. és Eduard Florescu – 62. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Mioveni-i SK 1–0 (Nicolae Muşat – 22. perc) • Aradi UTA–Temesvári ASU Politechnika 0–2 (Alin Ignea – 10. és Alin Manea – 71. perc) • Temesvári Ripensia–Bákói Aerostar 1–0 (Adrian Popa – 88. perc) • Konstancai Farul–Ploieşti-i Petrolul 0–3 (Cristian Puşcaş – 2., Alexandru Tudor Şaim – 9. és Florin Borţa – 89. perc). Hétfőn 18 órakor játsszák a Sznagovi Sportul–Târgoviştei Chindia rangadót (élőben követhető a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadón). Az állás:

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga rájátszásának 8. fordulóját szokás szerint péntektől hétfőig bonyolították le.

Felsőházi eredmény: • Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (gól: Andreiaş Calcan 2 – 51. és 68., továbbá Eric de Oliveira – 74. perc, illetve Yasin Hamed – 49. perc; a Viitorul játékosa, Alexi Pitu 11-est hibázott a 84. percben). Vasárnap lapzárta után ért véget a Krajovai Universitatea SK–FCSB találkozó, hétfőn 21 órakor játsszák a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzést (a találkozó élőben követhető a Look Plust, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadókon). Az állás: 1. KV. CFR 1907 44 PONT/7 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 39/7, 3. Krajova 36/7, 4. Viitorul 33/8, 5. Astra 24/7, 6. Sepsi 20/8.

Alsóházi eredmények: • Chiajnai Concordia–Botoşani-i FC 2–2 (gól: Sofien Moussa – 9. és Liassine Cadamuro 69. perc, illetve Joao Meira – 64., öngól és Mihai Alexandru Roman II. – 71. perc) • Medgyesi Gázmetán–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 4–1 (Mario Rondon 3 – 25., 67. és 72., a második 11 m, valamint David Caiado – 70. perc, illetve Răzvan Dâlbea – 89. perc, 11 m) • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Dinamó 1–0 (Najib Ammari – 70. perc; kiállítva: Gabriel Enache – 81. perc, illetve Ricardo Grigore – 81. perc) • Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 0–0. A sorrend: 1. Gázmetán 38 pont, 2. Dinamó 34, 3. Botoșani 26, 4. Jászvásár 24, 5. Voluntari 23, 6. Călărași 21, 7. Hermannstadt 19, 8. Concordia 16.

U PRODVINALCO: VERESÉG NAGYBÁNYÁN

A férfi rögbi Szuperliga alapszakaszának 13., utolsóelőtti fordulójában a bajnoki címre hajtó Nagybányai Ştiinţa MSC otthonába látogatott a Kolozsvári U Prodvinalco, és 31–12 arányú vereséget szenvedett. A házigazdák kapták a támadó bónuszpontot.

További eredmények: • Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamó 54–19 – támadó bónuszpont a házigazdáknak • Konstancai Tomiţanii–Temesvári Saracens RCMUV 25–26 – védekező bónuszpont a konctancaiaknak. vasárnap játszották a Buzăui Gloria MSC–Bukaresti MSC találkozót. Az állás: 1. Steaua 51 pont/13 mérkőzés, 2. Temesvár 49/13, 3. Nagybánya 48/13 (443–190), 4. Buk. MSC 48/12 (401–172), 5. Buzău 15/12, 6. Tomiţanii 14/13, 7. Dinamó 12/13 (225–416), 8. KOLOZSVÁR 12/13 (207–437).