Pótlások a labdarúgó másodosztályban

A román labdarúgó másodosztályban több elhalasztott mérkőzést pótoltak kedden és szerdán. Ezek egyikén a Kolozsvári U FC döntetlenre végzett a feljutásra esélyes Aradi UTA ellen a Kolozsvár Arénában.

Utóbbi találkozón az aradiak már a 11. percben vezetést szereztek, a gólszerző a visszafogottan örülő Octavian Ursu volt – a játékos nyáron igazol át az U FC-től az UTA-ba. A hajrában sikerült a pontmentés, a fekete-fehérek csapatkapitánya, Dorin Ioan Goga egyenlített a 86. percben.

Adrian Falub csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”, Artur Crăciun, Inácio Miguel Ferreira Santos (83. perc Daniel Nicolae Pârvulescu) – Rareş Daniel Takacs (67. perc Arnaud Guedj), George Florescu (76. perc Ricardo Rafael Costa Miranda), Victor Robert Dican, Carol Taub – Cristian Gavra, Dorin Ioan Goga, Alexandru Pop.

Eredmények, pótlás a 11. fordulóból: • Buzăui MSC Gloria–Temesvári ASU Politechnika 0–1 (gól: Ioan Mera – 49. perc) • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Resicabányai MSC 3–2 (Nini Popescu – 43., Andrei Blejdea – 62. és Grigore Turda; kiállítva: Marius Coman – 73. perc, Resicabánya). Pótlás az 5. fordulóból: • Ploieşti-i Petrolul–FC Csíkszereda 0–1 (Laurenţiu Marinescu – 82. perc; kiállítva: Csonka Bonifác – 88. perc, Csíkszereda). Pótlás a 6. fordulóból: Kolozsvári U FC–Aradi UTA 1–1 (Dorin Ioan Goga – 86. perc, illetve Octavian Ursu – 11. perc).

A 16. fordulót péntektől vasárnapig bonyolítják le.

A program (a találkozók javarészt 11 órakor kezdődnek, az ettől eltérő időpontokat közöljük):

Pénteken: • Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Temesvári Ripensia (17.30-kor) • Szombaton: • Konstancai Farul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok • Chiajnai Concordia–Sznagovi Sportul • Resicabányai MSC–Ploieşti-i Petrolul (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Călăraşi-i Dunărea • Buzău–Bukaresti Metaloglobus • ASU Poli–Csíkszereda (14 órakor) • Argeş–UTA (15 órakor, Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1). Vasárnap: • Bukaresti Rapid–Kolozsvári U FC (12 órakor, Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1). A Mioveni-i SK szabadnapos lesz. A táblázaton:1.      Mioveni      15     8       6       1       27–10         30

2.      UTA 12     8       3       1       28–9 27

3.      Petrolul      13     7       3       3       13–11         24

4.      Turris O.    13     7       2       4       22–12         23

5.      Farul 15     6       4       5       15–14         22

6.      Rapid         13     6       3       4       16–13         21

7.      Argeş          14     6       3       5       20–20         21

8.      Jövő P.       14     6       3       5       17–17         21

9.      Buzău         14     6       2       6       21–15         20