Orange I. liga, rájátszás: Zárás a 4. fordulóban

A román labdarúgó élvonal rájátszásának csütörtökön zárult negyedik fordulója éllovasváltást eredményezett.

Gheorghe Hagi addigi listavezető együttese, a Viitorul az utolsó másodpercekben kapott találattal szenvedett vereséget Ovidiuban, a FCSB pedig a Nemzeti Arénában kiütötte a címvédő Astrát, így a fővárosiak beérték pontszámban a konstancaiakat, s jobb gólarányuknak köszönhetően meg is előzték őket.

A bukaresti meccset a kolozsvári Horaţiu Mircea Feșnic vezette.

Eredmények: • Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK 0–1 (gól: Alexandru Mateiu – 92. perc) • FCSB–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 3–0 (Denis Alibec 2 – 10. és 27., az első 11 m, valamint Florin Tănase – 32. perc).

A folytatásban az ötödik fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le, lapzárta után végződött a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári ACS Poli összecsapás.

A további program (a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport a többit külön jelezzük):

Felsőház, 1–6. hely, vasárnap: • Kolozsvári CFR 1907–Viitorul (18 órakor, Look tv) • Krajova–FCSB (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Astra–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor, Look tv).Alsóház, 7–14. hely, szombaton: • Voluntari-i FC–Marosvásárhelyi ESE/ASA (14.30 órakor, Look tv) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Botoşani-i FC (20.30 órakor, Look tv) • Hétfőn: • Chiajnai Concordia–Medgyesi Gázmetán (18 órakor, Look Plus). A felsőház állása:

1.      FCSB         4       3       0       1       8–4   33

2.      Viitorul      4       2       1       1       5–3   33

3.      Kv. CFR     4       2       0       2       7–7   28

4.      Krajova      4       1       2       1       2–4   27

5.      Dinamó      4       1       2       1       3–2   26

6.      Astra 4       0       1       3       3–8   23