Női kosárlabda Román Kupa: három erdélyi csapat a legjobb négy között

A Brassói Olimpia ESK és a Marosvásárhelyi Sirius KK jutott be az elődöntőbe a női kosárlabda Románia Kupa csütörtöki játéknapján.

A sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban rendezett nyolcas döntő harmadik mérkőzésén az Olimpia 71:64 (22:20, 14:16, 20:18, 15:10) arányban legyőzte a Galaci Phoenix együttesét.

A második meccsen a Marosvásárhelyi Sirius történelmének talán legjobb félidejét produkálva, 11 pontos hátrányból fordított, és 80:66 (16:24, 16:19, 22:13, 26:10) arányú nagyszerű győzelmet aratott az Alexandriai CSBT fölött.

A másik elődöntőben a Târgovişte (amely a Szatmárnémeti MSC-t verte 72:60-ra) és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC mérkőzött (amely a Kolozsvári Universitatea SK ellen győzött rendkívül könnyedén, 67:49-re).

Az elődöntők lapzárta után fejeződtek be.