Női foci BL-selejtező: továbbjutott az U Olimpia

Sikerrel vette az első akadályt a kilencszeres bajnok és kupagyőztes Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF: a vártnál nehezebben, de 2–1 (0–1) arányban legyűrte a máltai Birkirkara FC-t.

A Kolozsvár Arénában rendezett zárt kapus találkozó első félideje elég lagymatag játékot hozott, a legjelentősebb eseményt a görög Alexandra Deligianni játékvezető sérülése okozta: egy közelről rálőtt labda orron találta, több mint 10 percet állt a játék, amíg ápolták.

Ennek következtében a játékrész is alaposan meghosszabbodott, s a 45. + 11. percben meglepetésre a vendégek szereztek vezetést Alishia Sultana révén (0–1). A térfélcsere után sokkal határozottabban játszó kolozsváriak a második félidőben fordítani tudtak: Yasmeen Vella az 56. percben a saját kapujába talált be (1–1), majd a 63. percben Mihaela Ciolacu belőtte a győztes gólt (2–1), amely a továbbjutást is jelentette a nyolcszoros bajnok Birkirkara FC ellen.

Székely Gyula együttese: Erin Louise Seppi – Oana Negrea (46. perc Brianna McLean Curtis), Ficzay Mária, Antonia Bratu, Maria Stamate – Roxana Mirea (90. perc Cristina Botojel), Cristina Cerescu, Mihaela Ciolacu – Ioana Bălăceanu (46. perc Carolina Ţabur), Carmen Marcu (94. perc Vincze Noémi), Mara Bâtea (82. perc Adina Cristina Borodi).

Női Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló: • Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF–Birkirkara FC 2–1 (gól: Yasmeen Vella – 56., öngól és Mihaela Ciolacu – 63. perc, illetve Alishia Sultana – 45. + 11. perc).