Konferencia Liga: 1–1-es döntetlennel kezdtek a magyar csapatok

A Puskás Akadémia csapata 1–1-es döntetlent ért el a finn Inter Turku vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén. A másik magyar együttes, a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC hazai pályán szintén 1–1-es döntetlent játszott az örmény Ararat Jereván együttesével.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

A felcsútiaknál Hornyák Zsolt vezetőedzőnek már a találkozó elején cserélnie kellett egy sérülés miatt, így is több nagy gólszerzési lehetősége volt a Puskás Akadémiának az első félidőben, de ezek kimaradtak, előfordult, hogy a kapufa mentette meg a hazaiakat. A fordulást követően kijött a szorításból a finn együttes és az 59. percben Benjamin Källman révén megszerezte a vezetést. A felcsútiak játékából eltűnt a veszély, mégis a cseh Jakub Plsek szép lövésével egyenlíteni tudtak a 76. percben. A hajrában a Puskás Akadémia járt közelebb a győzelemhez, de Plsek lövése a 87. percben a kapufán csattant.

A Puskás Akadémia román idegenlégiósa, Alexandru Mihail Băluţă kezdőként lépett pályára, a 71. percben lecserélték.

A feröeri Klaksvík 3–2-re nyert a lett FK Rigas FS vendégeként, ennek a párharcnak a győztese lesz a Puskás Akadémia ellenfele a második körben, ha a magyar bajnoki ezüstérmes továbbjut.

A Székesfehérvári MOL Fehérvár FC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az örmény Ararat Jereván együttesével.

Az Európa-bajnokságon szerepelt öt játékosa nélkül, de két nyári igazolásával a kezdőben állt fel a Fehérvár. A hazaiak nem estek neki ellenfelüknek, viszont jóval kezdeményezőbbek voltak, ami az első félidő közepétől már helyzetekben is megmutatkozott. Az Ararat elsősorban a védekezéssel volt elfoglalva, de az elefántcsontparti Mory Kone révén néhányszor veszélyeztette a hazai kaput.

A fordulást követően a Fehérvár játéka visszaesett, ezért kiegyenlítettebbé vált a meccs. A hármas csere felpörgette a hazaiakat, ám minden lehetőségüket elpuskázták. A hajrához közeledve a német Marcel Heister bombájával megszerezte a vezetést a Vidi, majd a hosszabbítás perceiben a szerb Dimitrije Pobulic hasonlóan nagy góljával egyenlített az Ararat.

A párharc továbbjutója az észt Paidével vagy a lengyel Slask Wroclawval játszik majd a második körben. Az első meccsen a lengyelek idegenben, Tamás Márk 89. percben szerzett góljának köszönhetően győztek 2–1-re.

Eredmények, Konferencia Liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés: • Inter Turku (finn)–Puskás Akadémia FC 1–1 (gól: Benjamin Källman – 59. perc, illetve Jakub Plsek – 76. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Ararat Jereván (örmény) 1–1 (Marcel Heister – 84. perc, illetve Dimitrije Pobulics – 93. perc).

A Konferencia Ligának ez az első kiírása, a Bajnokok Ligája és az Európa Liga utáni harmadik számú európai kupasorozat selejtezőjében négy párharcot kell nyerni a 32 csapatos csoportkörbe jutáshoz. A döntőt május 25-én Tiranában rendezik, a győztes jövőre az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

További eredmények, Konferencia Liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzések: • Mosta FC (máltai)–Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai) 3–2 • Mons Calpe SC (gibraltári)–FC Santa Coloma (andorrai) 1–1 • FK Podgorica (montenegrói)–KF Laci (albán) 1–0 – kedden játszották • FK Liepaja/Mogo (lett)–Sztruga Trim&Lum (északmacedón) 1–1 • FC Noah (örmény)–Kuopio PS (finn) 1–0 • FK Sileks (északmacedón)–Petrocub Hinceşti (moldáv) 1–1 • FC Honka Espoo (finn)–NSÍ Runavík (feröeri) 0–0 • FK Rigas FS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri) 2–3 • UE Sant Juliá (andorrai)–Gzira United FC (máltai) 0–0 • FK Suduva (litván)–Valmiera FC (lett) 2–1 • FCI Levadia Tallinn (észt)–St Joseph's FC (gibraltári) 3–1 • Dundalk FC (ír)–Newtown AFC (walesi) 4–0 • MSK Zsolna/Zilina (szlovákiai)–FC Dila Gori (grúz) 5–1 • FC Milsami Orhei (moldáv)–FK Szarajevó (bosnyák) 0–0 • Racing FC Union (luxemburgi)–Breidablik (izlandi) 2–3 • Glentoran FC (északír)–The New Saints (walesi) 1–1 • Bala Town FC (walesi)–Larne FC (északír) 0–1 • Birkirkara FC (máltai)–SP La Fiorita (San Marinó-i) 1–0 • NK Domzale (szlovén)–FC Swift Hesperange (luxemburgi) 1–0 • FC Drita (koszovói)–FK Decsics (montenegrói) 2–1 • Europa FC (gibraltári)–Kauno Zalgiris (litván) 0–0 • FH Hafnarfjördur (izlandi)–Sligo Rovers (ír) 1–0 • Paide Linnameeskond (észt)–Slask Wroclaw (lengyel) 1–2 • FK Partizani Tirana (albán)–FC Sfîntul Gheorghe (moldáv) 5–2 • KF Skupi (északmacedón)–KF Llapi (koszovói) 2–0 • FK Sutjeska Nikszics (montenegrói)–FC Gagra (grúz/georgiai) 1–0 • FK Velez Mostar (bosnyák)–Coleraine FC (északír) 2–1 • NK Maribor (szlovén)–FC Urartu (örmény) 1–0 • SP Tre Penne (San Marinó-i)–FC Dinamó Batumi (grúz/georgiai) 0–4 • NK Siroki Brijeg (bosnyák)–KF Vllaznia Shkodër (albán) 3–1 • Stjarnan (izlandi)–Bohemians FC (ír) 1–1.

Borítókép: Marcel Heister (balra) és Mory Kone küzdelme a labdáért a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó Stadionban rendezett mérkőzésen – MTI/ILLYÉS TIBOR