Meglepő végeredmény az angol–németen

Németország gól nélküli döntetlent játszott Angliával a jövő nyári oroszországi labdarúgó-világbajnokságra készülő válogatottak barátságos mérkőzésén Londonban.

A világbajnoki címvédő németek végig mezőnyfölényben futballoztak, de gólveszélyt csak az első harminc percben jelentettek. Utána hiába birtokolták lényegesen többet a labdát a kapura semmilyen veszélyt nem jelentő angoloknál, nem sikerült gólt szerezniük a rendkívül kevés helyzetet hozó találkozón.

Belgium hiába vezetett kétszer Mexikó ellen, a brüsszeli összecsapáson a vendégek mindkétszer egyenlítettek, majd a 60. percben a vezetést is átvették. Romelu Lukaku második találatával azonban sikerült egyenlíteniük az esélyesebb házigazdáknak is. A vendégeknél a második félidőben Hirving Lozano négy perc alatt duplázott.

A francia válogatott az első, majd a második félidő közepén is gólt szerzett, így kétgólos győzelmet aratott otthon Wales ellen.

Argentína csapata Moszkvában győzte le a vb házigazdáját. A találkozót Sergio Agüero 86. percben szerzett találata döntötte el a legutóbbi vb-n ezüstérmes dél-amerikai együttes javára.

„Csapatunknál sokkal jobban vizsgázott maga a Luzsnyiki Stadion, amely kiállta a próbát. Egyszerűen fantasztikus!” – reagált iróniát is beleszőve a TASZSZ-nak adott nyilatkozatába Vitalij Mutko, az Orosz Labdarúgó Szövetség elnöke.

A moszkvai Luzsnyiki Stadion, amelynek 2013-ban kezdett rekonstrukciója nemrég fejeződött be, az egyik legfontosabb helyszíne lesz a 2018-as világbajnokságnak. Összesen hét vb-meccset rendeznek itt, benne a nyitó- és a zárómérkőzést.

A Mircea Lucescu szövetségi kapitány irányította török válogatott újabb vereséget könyvelhetett el: miután Romániától 2–0-ra kikapott, ezúttal Albániától is vereséget szenvedett. Lucescunak katasztrofális a mérlege, amióta átvette a tisztséget: egy-egy győzelem és döntetlen, négy vereség (hivatalos meccseken 1–1–2). Az olasz Christian Panucci edzette albán csapat már 2–0-ra is vezetett Armando Sadiku duplájával (24. és 39. perc). Cengiz Ünder szépített (47. perc), de Eros Grezda visszaállította a kétgólos különbséget (55. perc). A törököknek már csak újabb szépítésre futotta, Emre Akbaba a 60. percben beállította a 3–2-es végeredményt. Albánia a 41. perctől emberhátrányban játszott, Ledian Memushaj jutott a kiállítás sorsára.

Eredmények: • Brazília–Japán 3–1 • Koreai Köztársaság–Kolumbia 2–1 • Szerbia–Kína 2–0 • Anglia–Németország 0–0 • Belgium–Mexikó 3–3 • Franciaország–Wales 2–0 • Ukrajna–Szlovákia 2–1 • Lengyelország–Uruguay 0–0 • Oroszország–Argentína 0–1 • Katar–Csehország 0–1 • Macedónia–Norvégia 2–0 • Albánia–Törökország 3–2.