Megalázó vereséggel búcsúzott a kupától a Juventus és az AS Róma

A Fiorentina bejutott a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjébe, miután a szerdai negyeddöntős mérkőzésén 7–1-re kiütötte a vendég AS Róma csapatát.

A találkozón a firenzeiek 21 éves támadója, Federico Chiesa három gólt szerzett, míg a 23 éves Giovanni Simeone a hajrában tíz perc alatt duplázott.

A vendégektől a második félidőben pályára lépő Edin Dzekót a 72. percben – 4–1-es hazai vezetésnél – a játékvezető kiállította, mert megsértette őt (gyakorlatilag leköpte).

A Fiorentina az elődöntőben az Atalantával találkozik, a címvédő Juventus ugyanis meglepetésre simán kikapott a bergamói negyeddöntőben.

Eredmény, negyeddöntő: • Fiorentina–AS Róma 7–1 • Atalanta Bergamo–Torinói Juventus 3–0. Csütörtökön játsszák a Milánói Internazionale–SS Lazio összecsapást. Kedden játszották: • AC Milan–SSC Nápoly 2–0.

Az elődöntő már oda-visszavágós lesz, a mérkőzések hivatalos időpontja február 27. és április 24. A döntőt május 15-én a római Olimpiai Stadionban rendezik.