Labdarúgó vb-selejtezők: elszállt Románia matematikai esélye is

Egygólos vereséget szenvedett Románia labdarúgó-válogatottja Montenegrótól a podgoricai Gradski Stadionban rendezett világbajnoki selejtezőn az E-csoportban, így már két fordulóval a vége előtt matematikai esélye sem maradt a továbbjutásra a Christoph Daum szövetségi kapitány irányította csapatnak.

A találkozót a skót Craig Thomson vezette.

Az 1–0-lal végződött mérkőzés gólját a csapatkapitány Stevan Jovetics szerezte a 75. percben, Marusics beadását értékesítette fejjel. Ljubisa Tumbakovics együttese jó eséllyel pályázik a továbbjutásra.

A selejtezősorozatot Montenegró ellen kezdte a válogatott Daum regnálása kezdetén, az a találkozó 1–1-re végződött a Kolozsvár Arénában. Most lehet, hogy ez volt a német szakvezető alatti utolsó meccs, mivel a továbbjutási célt nem sikerült teljesíteni. A sárgamezes csapat október 5-én Kazahsztánt fogadja a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban, majd három napra rá Dániában zárja a kampányt.

Románia 1998 óta nem tud kijutni világbajnokságra.

Végeredmény: • Montenegró–Románia 1–0 (gól: Jovetics – 75. perc).

Christoph Daum ezúttal a következő csapatnak szavazott bizalmat: Ciprian Tătăruşanu – Romario Benzar, Vlad Chiricheş (csapatkapitány), Cosmin Moţi, Alin Toşca – Valerică Găman (81. perc Sergiu Hanca), Răzvan Marin (64. perc Nicolae Stanciu) – Alexandru Chipciu, Bogdan Stancu, Alexandru Maxim – Florin Andone (64. perc Alexandru Băluţă).

Az E-csoport további eredményei: • Örményország–Dánia 1–4 (gól: Ruslan Korian – 6. perc, illetve Thomas Delaney 3 – 16., 82. és 93., valamint Christian Eriksen – 29. perc) • Lengyelország–Kazahsztán 3–0 (Arek Milik – 11., Kamil Glik – 74. és Robert Lewandowski – 86. perc, 11 m). A csoport állása:

1.       Lengyelo.    8        6        1        1        18–11         19

2.       Dánia          8        5        1        2        18–7  16

Montenegró          8        5        1        2        18–7  16

4.       Románia     8        2        3        3        8–8    9

5.       Örményo.   8        2        0        6        8–19  6

6.       Kazahsztán 8        0        2        6        4–22  2

A címvédő német labdarúgó-válogatott nyolcadik, hétfői selejtezőmérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai kvalifikációs sorozatában. A norvégok felett aratott 6–0-s hazai győzelem ellenére Joachim Löw együttese matematikailag még nem biztosította be a részvételét, mivel a mögötte második helyen álló északírek is begyűjtötték a három pontot a vendég csehek 2–0-s felülmúlásával, így a két gárda közötti ötpontos különbség megmaradt két fordulóval a zárás előtt.

Az angolok is a részvétel küszöbére értek, ugyanis hátrányból fordítva 2–1-re nyertek a második Szlovákia vendégeként, így előnyük szintén öt pontra nőtt.

Európai vb-selejtezők, 8. forduló:

C-csoport: • Azerbajdzsán-San Marino 5–1 (Iszmailov 2 – 20. és 57., Abdullaev – 25., Cevoli 71., öngól, valamint Szadigov – 81. perc, illetve Mirko Palazzi – 73. perc) • Észak-Írország–Csehország 2–0 (Jonny Evans – 28. és Chris Brunt – 41. perc) • Németország–Norvégia 6–0 (Mesut Özil – 10., Julian Draxler – 17, Timo Werner 2 – 21. és 40., Leon Goretzka – 50., továbbá Mario Gomez – 79. perc). Az állás: 1. Németország 24 pont, 2. Észak-Írország 19, 3. Azerbajdzsán 10, 4. Csehország 9, 5. Norvégia 7, 6. San Marino 0.F-csoport: • Anglia–Szlovákia 2–1 (Dier – 37. és Rashford – 59. perc, illetve Lobotka 3. perc) • Szlovénia–Litvánia 4–0 (Ilicsics 2 – 25. és 61. perc, mindkettő 11 m, Verbics – 82., továbbá Birsa – 90. perc) • Skócia–Málta 2–0 (Berra – 9. és  Griffiths – 49. perc). Az állás: 1. Anglia 20 pont, 2. Szlovákia 15, 3. Szlovénia 14 (10–4), 4. Skócia 14 (14–10), 5. Litvánia 5, 6. Málta 0.

Új-Zéland találkozik a dél-amerikai vb-selejtező ötödikjével

Új-Zéland válogatottja jutott tovább a világbajnoki selejtezősorozat óceániai döntőjéből, miután az idegenbeli visszavágón döntetlent játszott Salamon-szigetekkel. A találkozón a vendégek az első félidő közepén már két góllal vezettek. A házigazdák a 28. percben szépítettek, majd a 78. percben egyenlítettek: mindkét találatukat büntetőből szerezték.

Új-Zélandnak a dél-amerikai régió ötödik helyezettjével kell majd megküzdenie a jövő évi oroszországi vb-re való kijutásért novemberben. A párharc két mérkőzésen dől el. Dél-Amerikában jelenleg – három fordulóval a selejtezősorozat zárása előtt – a 2014-ben vb-ezüstérmes argentinok állnak az ötödik helyen.

Óceániai vb-selejtező, döntő, visszavágó: • Salamon-szigetek–Új-Zéland 2–2 – továbbjutott Új-Zéland 8–3-as összesítéssel.