Labdarúgó III. liga, 3. forduló: döntetlen a kolozsvári rangadón

A megszokottnál több néző vonult ki a múlt hétvégén a Clujana/Herbák/Dermata pályára és nem véletlenül. A III. liga harmadik fordulója keretében két helybeli csapat, az Egészség és a CFR 1907 II. találkozott, meg aztán a szép idő is kedvezett a játéknak.

A lelátón helyet foglaltak a vasutasklub vezetői is, élen Iuliu Mureşan elnökkel. Meccs közben Dan Petrescu edző is megjelent, mindnyájan kíváncsiak voltak a másodcsapat szereplésére. Nem nagyon volt mit látniuk, mivel mindkét fél inkább arra törekedett, hogy ne kapjon gólt. Mintha tartottak volna egymástól, így ritka volt a kapu előtti jelenet. A „hazaiak” azért többet adtak bele a játékba, többet támadtak, Ciupe, Lazăr és Negru révén volt is három gólhelyzetük, de a kapuba nem jutott be a labda. Érdekes, a vasutasok második csapata Potra révén gólt is rúgott, de Kovács Szabolcs nagykárolyi játékvezető nem adta meg a találatot, mivel előtte a vonalon túlról adta be a labdát Adrian Pop. Ugyancsak Potra korábban is majdnem betalált Lăzăreanu hálójába, de a pálya közepéről zúdított lövés elkerülte a Zöld Vírusok kapuját. Így maradt a gól nélküli remi, de a 0–0 mindkét gárdának csalódást jelentett, mivelhogy mindkét fél győzelmet várt ettől a találkozótól. Kiss Csabának sérülés miatt két alapembert, Lupu és Ţârlea középpályást kellett nélkülöznie, akik hiánya meg is látszott a csapat játékán. A CFR II. a második döntetlent éri el kolozsvári pályán, ugyanis az első fordulóban a sétatéri Arénában végzett 1–1-re az U FC alakulatával.

A két együttes felállítása:

EGÉSZSÉG: Lăzăreanu – Negru, Matei, Nistor, Vitan – Ititesc, Ciupe, Lazăr – Cr. Paul, Cozea, Ceaca; edző: Kiss Csaba.CFR II.: Adrian Rus – Roş, Potra, Kereki, Chiriţă – S. Petruş, Al. Petruş, Figueira, Petrila – Coman, Adrian Pop; edző: Gică Barbu.Kolozs megye másik két csapata közül az U FC szabadnapos volt, míg a Dési Egyesülés idegenben szerezte meg első pontjait. A Brassó megyei Vidombáki Jövő otthonában a désiek már a második percben vezetést szereztek, a Florin Blaj által kiharcolt büntetőt Florin Alexandru értékesítette (0–1), de három perc múlva erre gyors válasz érkezett: Daniel Paraschiv talált be (1–1). A döntés a hosszabbításpercekben érkezett, Bogdan Boje 91. percben elért fejesgóljával az Egyesülés 2–1-re nyert.

További eredmények: • Gyulafehérvári Egyesülés–Kudzsiri Kohász 2–1 (gól: Ion Grozav – 78. és Claudiu Davidaş – 79. perc, illetve Andrei Făgărăşanu – 30. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Lénárdfalvi ACSF 0–1 (Viorel Chinde – 76. perc) • Tasnádi Egyesülés–Magyarigeni Teljesítmény 0–2 (Răzvan Fetiţa 2 – 57. és 58. perc) • Radnóti SK–Szászrégeni Lendület 1–2 (Szilágyi Arnold – 83. perc, illetve Florin Truţă 2 – 9. és 90. perc) • FC Felek–Alsógáldi Ipar 1–2 (a vendégek a 13. és 25. percben voltak eredményesek, a házigazdák szépítő gólját Adrian Radu lőtte a 49. percben 11-esből). Az állás: