Labdarúgó III. liga – 12. forduló: Nagy küzdelem után vesztettek a nemeszsukiak

Lassan kezd felébredni hosszantartó álmából a zilahi foci. Valamikor még a másodosztályban szereplő FC biztatóan kezdte az idei bajnokságot és jelenleg a táblázat második helyén van, közel a listavezető Hermannstadt együtteséhez a labdarúgó III. liga 5. csoportjában.

(erkedi, póka)

A szilágyságiak folytatják sikersorozatukat (kilenc forduló óta nem kaptak ki) és a múlt hétvégi 12. menetben is győztesen hagyták el a Meszes alji pályát, igaz szoros küzdelem után. Igazán meg kellett izzadniuk Costică Olariu edző tanítványainak, akik az őszi idény egyik legkényelmetlenebb ellenfelével, a Nemeszsuki Egyesüléssel álltak szemben. Azt mindenki  tudta a zilahiaktól, hogy nem lesz könnyű meccsük, de kevesen gondoltak arra, hogy 45 perc eltelte után a vendégek vezetnek. A 15. percben egy gyors nemeszsuki ellentámadás során a hazaiak hátvédje, Sergiu Bercea a tizenhatoson belül felvágta Paul Cubleşan jobbszélsőt és Alexandru Gornic aradi játékvezető biztosan mutatott a tizenegyes pont felé. A nyáron Nagybányáról leszerződtetett Răzvan Lupu magabiztosan értékesítette a büntetőt. Az Egyesülés gólja után a hazaiak valósággal lerohamozták a Kolozs megyeieket, akik minden eszközzel igyekeztek tartani a számukra kedvező eredményt.

És amint az már szokássá vált, az Egyesülés nem bírta végig a zilahiak diktálta ütemet és az 51. percben a szemfüles (korábban több helyzetet kihagyó) Ionuţ Ţârleat gáncsolta a tizenhatoson belül Vlad Pop bekk, és ezúttal a helyiek kaptak tizenegyest, amit az FC gólkirálya, Florin Istrate be is rúgott. Ő szerezte meg a zilahiak vezető gólját is a 68. percben. A Szamos partiaknak már nem nagyon volt lehetőségük egyenlíteni, de azért egy kapufájuk volt Ionescu révén. Mészáros Alpár, az Egyesülés mestere tartott ettől a találkozótól, és sportszerűen elismerte a zilahiak sikerét. Úgy látszik volt hatása a múlt fordulóbeli Nemeszsuki Egyesülés–Kolozsvári Egészség összecsapáson jelenlevő népes zilahi küldöttség jelenlétének (élen a klub elnökével), szorgalmasan feljegyezték a zsukiak erényeit és hibáit.

Végeredmény:  • Zilahi FC–Nemeszsuki Egyesülés 2–1 (0–1).

Kolozs megye másik két együttese pályaválasztóként szerepelt, de csak egyik hagyta el győztesen a pályát. Megtorpanni látszanak a Zöld Vírusok: a Kolozsvári Egészség 2–0-ra kikapott a Lénárdfalvi ACS-től (gól: Adrian Şter –  38. és Alin Bota – 83. perc, 11 m). A dési összecsapás 1–0-s hazai sikerrel végződött, az Egyesülés Kovács Szabolcs István 55. percben elért góljával nyert a Szászrégeni Lendület ellen.

A többi eredmény:  • Medgyesi Gázmetán II–Fugyivásárhelyi SK 5–2 (Sabin Lupu 2 – 15. és 19., valamint Alexandru Buziuc 3 – 23., 34. és 85. perc, az első és a harmadik 11 m, illetve Valentin Petricău – 5. és Benjamin Boka – 53. perc) • FC Beszterce–Radnóti SK 1–4 (Tinel Sighiartău – 16. perc, illetve Fekete István – 13., Mircea Ungur 2 – 19. és 91., továbbá Alexandru Groza – 89. perc) • Pusztadaróci Termés–Kudzsiri Kohász 0–1 (Daniel Cocină – 78. perc, 11 m) • Sülelmedi Jövő–Marosvásárhelyi ESE/ASA II. 2–1 (Marius Feraru 2 – 2. és 88. perc, illetve Răzvan Ardeleanu – 91. perc). A Nagyszebeni AFC Hermannstadt szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   11     10     1       0       28–13         31

2.      Zilah 11     8       1       2       19–7 25

3.      Kv. Eg.       11     7       2       2       22–10         23

4.      Gázm. II.    12     6       3       3       26–17         21

5.      Lénárdf.      11     6       3       2       19–10         21

6.      Kudzsir      11     6       1       4       23–13         19

7.      Dés   11     4       5       2       19–10         17

8.      Sülelmed    11     5       2       4       23–17         17