Kolozs megyei birkózó sikerek a Román Kupában

Bukarestben rendezték a szabadfogású birkózók Román Kupa döntőjét. A Mircea Eliade Sportlíceum termében rendezett megmérettetésen Kolozs megye képviselői is érdekeltek voltak.

ERKEDI CSABA

A lányok 51 kilós küzdelmében a szamosújvári szakosztály tehetséges birkózója, a dengelegi születésű Augusta Cuc a második helyen végzett. Ugyancsak második volt a fiúk 96 kilósok kategóriájában a Kolozsvári Jövő ISK sportolója, Alex Aştilean. A KMSC képviselői közül a legjobb szereplés a 48 kilósoknál második helyezett Gabriel Hristea nevéhez fűződik, aki ugyancsak ezüstérmet szerzett a fővárosi kuparendezvényen. Ugyanott a Jövő ISK másik birkózója, Ciprian Drânda harmadik helyen fejezte be a 84 kilósok versenyét. És végül, az Universitatea SK nagy ígérete, István Botond ugyanabban a számban harmadik volt.

Legközelebb a Resicabányán az U23 korosztály bajnokságán vesznek részt a kolozsvári birkózók.