Kézilabda: Szenzációs román és magyar Eb-siker

A román férfi kézilabda-válogatott az utóbbi idők egyik legnagyobb győzelmét aratta vasárnap este Kolozsvárott az új sportcsarnokban, az Európa-bajnoki selejtező 2. csoportjában: öt gól különbséggel legyőzte a legutóbbi vb-n bronzérmes Lengyelországot. Magyarország hatgólos hátrányból felállva nyert Hollandiában.

Xavier Pascual Fuertes legénysége azt a lengyel csapatot győzte le, amelyik negyedik helyen végzett a riói olimpián. Románia hét elején Fehéroroszországban is győzött 26–23-ra.

A meccset mintegy 5000 néző tekintette meg. A kirgiz-spanyol Talant Dujshebajev edzette vendégek kezdték jobban, de Románia 6-nál utolérte ellenfelét, átvette a vezetést, és a szünetig kétgólosra növelte előnyét (11–9).

A második félidő elején a lengyelek fordítottak (37. perc: 13–14), de a román csapatnak sikerült egy 7–2-es sorozatot hozni, és a 46. percre 20–16 lett az eredmény. A lengyelek ismét feljöttek, öt perccel a vége előtt 24–22 volt az állás, ám a román csapat keményen állta a sarat és az elején nehezen megtippelhető, 28–23-as végeredményt ért el.

Románia csapata: Mihai Popescu, Ionuț Irimuș – Georgică Cântec (3 gól), Marius Mocanu (5), Ionuț Râmba (5), Andrei Mihalcea, Valentin Ghionea (1), Marius Sadoveac (1), Nicușor Negru, Csepreghi Sándor (5), Radu Alexandru Lazăr, Adrian Rotaru (1), Cristian Fenici, Răzvan Pavel (3), Bogdan Criciotoiu (4), Iulian Stamate.

Eredmények, 2. csoport, 2. forduló: Románia–Lengyelország 28–23 (11–9) • Szerbia–Fehéroroszország 27–36 (13–20). A csoport állása: 1. ROMÁNIA 4 pont, 2. Fehéroroszország 2 (59–53), 3. Szerbia 2 (64–68), 4. Lengyelország 0.

Románia következő meccse hazai pályán lesz, Szerbia ellen, jövő év május 4-én.

*

A magyar férfi kézilabda-válogatott a vártnál sokkal nehezebben, mindössze egy góllal nyert a holland csapat vendégeként s'Hertogenbosch-ban vasárnap, az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

Holland találatokkal indult az összecsapás, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre viszont kisebb meglepetésre négygólos vezetést szerzett a házigazdák együttese.

Fordulás után tovább növelte előnyét a holland válogatott: öt perc telt el a második játékrészből, amikor 20–14 állt az eredményjelzőn. Az utolsó bő tíz percre azonban összekapta magát a magyar csapat, hét perccel a dudaszó előtt egyenlített, végül pedig egy góllal győzött.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese – amely szerdán 24–16-ra verte Nyíregyházán a letteket – legközelebb májusban a dánok ellen lép pályára a kvalifikációs sorozatban. A csoportokból az első két helyezett, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki a 2018-as horvátországi Európa-bajnokságra.

Eredmények, 1. csoport, 2. forduló:Hollandia–Magyarország 27–28 (17–13) • Lettország–Dánia 23–36 (11–18). Az állás: 1. Dánia 4 pont (65–43), 2. MAGYARORSZÁG 4 (52–43), 3. Hollandia 0 (47–57), 4. Lettország 0 (39–60).