Innen-onnan a fehér sport híreiből

Tenisz-összeállításunkban a múlt heti tornák végkimenetelét, magyar és román teniszezők szereplését, s természetesen a legfrissebb világranglistákat foglaljuk össze.

Budapesti torna: Copil nyerte a döntőt

Marius Copil nyerte meg a 64 ezer euró összdíjazású budapesti férfi tenisztornát, amelynek a BOK (volt Syma) Csarnok adott otthont.

A pénteki negyeddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztató bajnok a vasárnapi fináléban 1 óra 13 perc alatt verte a korábbi top 50-es, 32 esztendős belga Steve Darcist. A 26 éves Copil pályafutása harmadik challenger-versenyét nyerte meg úgy, hogy szettet sem vesztett a magyar fővárosban.

Eredmény, döntő: Copil–Darcis (belga, 4.) 6:4, 6:2.

Csilics lett Bázel ura

varosnapokHirdetés

A horvát Marin Csilics nyerte meg az 1 701 320 millió euró összdíjazású bázeli keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a japán Nisikori Kejt. A US Open 2014-es bajnoka – aki abban a fináléban is Nisikorit verte – 1 óra 39 perc elteltével ünnepelhetett. A huszonnyolc éves Csilics pályafutása 16. versenyén diadalmaskodott.

Eredmény, döntő: Csilics (horvát, 4.)–Nisikori (japán, 3.) 6:1, 7:6 (5).

A svájci torna párosversenyében a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román, 1. kiemelt) páros döntő rövidítésben kikapott az elődöntőben a bázeli keménypályás tenisztornán (euró összdíjazás). A Robert Lindstedt, Michael Venus (svéd, új-zélandi) kettős 1:6, 6:3, 10–8 arányban nyert. Tecăuék 26 020 euróval és 180 világranglistaponttal vigasztalódtak.

Szlovák győztes a WTA-világbajnokságon

A tenisz WTA-világbajnokság meglepetéssel zárult: a világelső Angelique Kerber kikapott Dominika Cibulkovától. A vb-újonc szlovák játékos a csoportkörben három szettben kikapott német ellenfelétől, ám vasárnap könnyedén verte őt. A 27 éves Cibulkova pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelhette.

A 28 éves Kerber – aki idén az Australian Openen és a US Openen sem talált legyőzőre – Steffi Graf 1996-os diadala óta az első német világbajnok lehetett volna.

A vb-döntő 1 óra 18 percig tartott.

Eredmények, elődöntő: Angelique Kerber (német, 1.)–Agnieszka Radwanska (lengyek, 2.) 6:2, 6:1; Dominika Cibulková (szlovák, 7.)–Szvjetlana Kuznyecova (orosz, 8.) 1:6, 7:6 (2), 6:4. Döntő: Cibulková–Kerber 6:3, 6:4.

Páros, döntő: Makarova, Vesznyina (orosz)–Mattek-Sands, Safarova (amerikai, cseh) 7:6 (5), 6:3.

Murray Bécsben szerezte meg idei hetedik trófeáját

Az első helyen kiemelt Andy Murray nyerte meg az 1,9 millió euró összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát.

A brit olimpiai bajnok 1 óra 50 perc alatt gyűjtötte be idei 7., pályafutását tekintve pedig 42. trófeáját.

Eredmény, döntő: Murray (brit, 1.)–Tsonga (francia, 6.) 6:3, 7:6 (6).

Világrangsorok

Simona Halep a szingapúri világbajnokság után is tartja negyedik helyét a profi teniszjátékosok (WTA) hétfőn kiadott rangsorában.

Halep nem jutott túl a szingapúri csoportkörön, miután három meccsből csak egyet nyert meg, de továbbra is 353 pont előnye van a szlovák Dominika Cibulkovával szemben, aki a nyolcadikról az 5. helyre lépett elő, miután megnyerte a WTA-vb-t.

A top 10-ben nem történt változás, a ranglistát a német Angelique Kerber vezeti az amerikai Serena Williams és a lengyel Agnieszka Radwanska előtt.

Irina-Camelia Begu tarja 29. helyét, Monica Niculescu kettőt visszalépett és a 37. helyen van, Sorana Cârstea pedig maradt a 81. pozícióban.

A WTA versenyeken idén Kerber keresett a legtöbbet, 10,1 millió dollárt, őt követi S. Williams 7,6 millióval és Halep 4,3 millióval.

Babos Tímea továbbra is a 25. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.  A 23 éves magyar játékos a múlt héten a WTA-vb-n szerepelt párosban, s a kazah Jaroszlava Svedova oldalán kikapott a negyeddöntőben. Babos elutazott a kínai Csuhajban kedden rajtoló Bajnokok Tornájára – ahol a vb-ről lemaradt legjobbak csatáznak –, ám mivel csak tartalék, ezért akkor szerepelhet, ha valaki visszalép a mezőnyből.

Női világranglista (a WTA honlapja szerint, zárójelben az előző helyezés): 1. (1.) Angelique Kerber (német) 9080 pont, 2. (2.) Serena Williams (amerikai) 7050, 3. (3.) Agnieszka Radwanska (lengyel) 5600, 4. (4.) SIMONA HALEP 5228, 5. (8.) Dominika Cibulková (szlovák) 4875, 6. (5.) Karolína Plískova (cseh) 4600, 7. (6.) Garbine Muguruza Blanco (spanyol) 4236, 8. (7.) Madison Keys (amerikai) 4137, 9. (9.) Szvjetlana Kuznyecova (orosz) 4115, 10. (10.) Konta Johanna (brit) 3455, ..., 25. (25.) BABOS TÍMEA 1635, 29. (29.) Irina-Camelia Begu 1531, …, 39. (37.) MONICA NICULESCU 1300, …, 81. (81.) Sorana Cârstea 787.

A vasárnap Bázelben tornagyőztes Marin Csilics, két helyet javítva, a 10. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A Bécsben bajnoki címet szerzett, olimpiai bajnok Andy Murray már csak 1915 pontra van a világelső Novak Djokovictól. Ha a 29 éves brit megnyeri az e heti, párizsi versenyt is, a szerb Djokovics pedig nem jut be a fináléba, akkor a jövő héttől Murray vezeti az ATP-világranglistát.

A legjobb magyar, a múlt héten a budapesti challenger-versenyen a negyeddöntőig jutott Fucsovics Márton a 150. a rangsorban. Legyőzője, Marius Copil a legjobb román játékos, 38 helyet szaltózott előre. A Kolozsvári Universitatea Sportklub két teniszezője ismét helyet cserélt, újra Adrian Ungur a jobb (309.), Dragoş Dima viszont közvetlenül a nyomában liheg (310.).

Férfi világranglista (az ATP honlapja alapján): 1. (1.) Novak Djokovics (szerb) 12 900 pont, 2. (2.) Andy Murray (brit) 10 985, 3. (3.) Stanislas Wawrinka (svájci) 5865, 4. (5.) Nisikori Kej (japán) 4905, 5. (4.) Milos Raonic (kanadai) 4690, 6. (6.) Rafael Nadal (spanyol) 4080, 7. (8.) Gaël Monfils (francia) 3635, 8. (9.) Dominic Thiem (osztrák) 3250, 9. (7.) Roger Federer (svájci) 3220, 10. (12.) Marin Csilics (horvát) 3100, …, 137. (175.) MARIUS COPIL 432, …, 150. (153.) FUCSOVICS MÁRTON 403, …, 309. (307.) ADRIAN UNGUR 155, 310. (299.) DRAGOŞ DIMA 155.