III. liga, 4. forduló: Három kiállítás és „szikrázó” befejezés Désen

Igazán volt mit látniuk azoknak a dési szurkolóknak, akik a múlt hétvégén kivonultak a dési sétatéri stadionba a labdarúgó III. ligában a hétvégén rendezett Egyesülés–Kolozsvári Egészség találkozóra. A Zöld Vírusok 1–0-ra nyertek.

A vendégek győzelme megérdemelt, a Kolozsvári Egészség szinte minden bajnokságban okozott meglepetést a Szamos parti pályán. Ezúttal is Kiss Csaba tanítványai kerekedtek felül, és sikerült elvinniük mind a három pontot. Már mindjárt a találkozó elején, a 6. percben Paul Cristian révén óriási helyzetük volt a vendégeknek, a 10. percben a másodedzői szerepet is betöltő Dan Matei a kapufát találta el. A 26. percben már nem hibázott, és egy szöglet után befejelte a labdát Székely Loránd dési kapus hálójába (0–1).

Ekkor ébredtek fel Mészáros Alpár dési tréner legényei, de nem sok sikerrel. A kolozsváriak továbbra is jól játszottak és Ciupe, valamint Ceaca révén még voltak jó gólhelyzeteik. A második félidő közepe táján egy középpályán kialakult civakodás után Răzvan Necrici románkékesi játékvezető egyszerre két játékost is kiállított, a hazaiaktól Muntean, míg a vendégektől Lazăr kényszerült elhagyni a pályát. Nem sokkal később Filip Lăzăreanu kolozsvári hálóőr került a kispadra, miután a tizenhatoson kívül kézzel érte el a labdát. Kiss Csaba ekkor Todoran tartalékkapust küldte be egy mezőnyjátékos helyébe, így foggal-körömmel tartották az eredményt. Ebbe nem nyugodtak bele a hazaiak, akik a bírót hibáztatták néhány téves ítéletért, de azért is, mert csak 4 perccel hosszabbította meg a mérkőzést. Füttykoncert kísérte a két együttes levonulását a pályáról, közben egy kis „csata” is kialakult a két gárda játékosai között, ez még előfordult az utóbbi években, amikor az Egészség szerepelt Désen.

A Dési Egyesülés az idény harmadik vereségét szenvedte el a 4. fordulóban,  miután Tasnádon és  otthon is kikapott az U FC-től. Az Egészség egyre jobban közelíti meg az élbolyt, és a kupasiker után, íme a bajnokságban is egyre jobban szerepel.

*

Elszenvedte első vereségét a Kolozsvári U FC, a III. liga másik újoncától, a Szatmár megyei Tasnádi Egyesüléstől kapott ki 2–0 arányban. A gólokon Gabriel Cădar (13. perc, 11 m) és Nagy Zoltán (82. perc) osztozott.

Továbbra is veretlen (eddigi mérlege két győzelem és két döntetlen) a Kolozsvári CFR másodcsapata, amely 4–0-s kiütéses győzelmet aratott a Szeben megyei FC Felek felett. A gólokat Antonio Giurgean 2 (17. és 93., Claudiu Petrila (50. perc) és Claudiu Petruş (72. perc) szerezte.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Kudzsiri Kohász–Medgyesi Gázmetán II. 2–1 (Alexandru Sorian – 13. és Andrei Făgărăşanu – 76. perc, Olivian Surugiu – 23. perc) • Magyarigeni Teljesítmény–Lénárdfalvi ACSF 3–3 (Răzvan Fetița 2 – 7. és 85., valamint Cristian Seiwert – 67. perc, illetve Valer Giurgiu – 25., továbbá Denis Topan 2 – 85. és 92. perc) • Szászrégeni Lendület–Gyulafehérvári Egyesülés 1–0 (Cristian Merdariu – 8. perc) • Alsógáldi Ipar–Radnóti SK 1–1 (Alexandru Cioară – 45. perc illetve Fekete István – 71. perc). A Vidombáki Jövő szabadnapos volt. Az állás:

1.      Alsógáld     4       3       1       0       9–4   10

Lénárdf.      4       3       1       0       9–4   10

3.      Kudzsir      4       3       0       1       6–4   9

4.      Kv. CFR II.          4       2       2       0       7–2   8

5.      Magyarigen          3       2       1       0       9–3   7

6.      Kv. Eg.       4       2       1       1       5–2   7

7.      Szrégen       4       2       1       1       4–5   7

8.      Tasnád       3       2       0       1       4–2   6