III. liga, 26. forduló: Pontot rabolt Nemeszsuk

Gól nélküli döntetlennel végződött a labdarúgó harmadosztály Kolozs megyei rangadója, a Kolozsvári Egészség–Nemeszsuki Egyesülés találkozó a múlt hétvégén.

Annak ellenére, hogy a kolozsvári találkozón nem esett gól, mindazok, akik kivonultak a Herbák/Clujana/Dermata stadionba, nem bánták meg választásukat. Mindkét csapat jó minőségű focit játszott, és ez nem is csoda, hiszen az 5. csoport táblázatán mindkét együttes 42 pontot ért el a 26. fordulóig, és az ősszel is a Kis-Szamos parti nagyközségben ugyancsak remi volt, méghozzá 1–1.

Ezúttal a kolozsváriak támadtak többet, az első félidőben például Andrei Ceaca és Raul Vitan két-két alkalommal álltak szemben egyes-egyedül a vendégek kapusával, Alin Sălăjannal szemben, de mind a négyszer kapu mellé vagy fölé került a labda. Marius Semeniuc edző legényei simán győzhettek volna, ha kihasználják ezeket a helyzeteket. A második játékrészben a vendégek foggal-körömmel tartották az eredményt, de azért nekik is adatott lehetőség gólszerzésre, méghozzá Bányai András 17 éves csatár révén. Mihai Maxin is egy párszor megcsillogtatta erényeit, de ennél többet ő sem tudott elérni. Így maradt a 0–0, amely kedvezett mindkét félnek, de ha a találkozó összképét nézzük, az Egészség megérdemelte volna mindhárom pontot. Ezt Kiss Csaba másodedző is belátta az összecsapás végén.

Kiemelnénk még Teodora Albon hibátlan bíráskodását, ami ritka eset a III. ligában. Bebizonyosodott, hogy nem kell más megyéből hozni játékvezetőket két kolozsvári gárda mérkőzésére.

Kolozs megye harmadik csapata, a Dési Egyesülés a Sülelmedi Jövőt látta vendégül, s Stephane Ferhaoui (15. perc) és Paul Bogdan (55. perc) találataival 2–0-lal küldte haza.

A Piteşti-i MSC (3. csoport) és a Bukaresti Metaloglobus (2. csoport) után már ebben a csoportban is véglegessé vált a feljutás sorsa: a Nagyszebeni AFC Hermannstadt nyert, közvetlen üldözője, a Kudzsiri Kohász kikapott, így a szebeniek előnye már matematikailag is behozhatatlan.

Eredmények: • FC Beszterce–Szászrégeni  Lendület 0–3 (játék nélkül) • Medgyesi Gázmetán II–Kudzsiri Kohász 3–2 (gól: Valentin Coreşeanu – 11., 11 m, Darius Olaru – 25. és Giuliano Tili – 29. perc, illetve Ovidiu Stoianov 2 – 45. +1. és 64. perc, az első 11 m) • Lénárdfalvi ACS–Marosvásárhelyi ESE/ASA II. 1–1 (Dacian Dunca – 19. perc, illetve Katona Arnold – 87. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Fugyivásárhelyi SK 3–0 (Alexandru Neacşa – 3., Radu Criştiu – 57. és Adrian Cârstean – 85. perc) • Pusztadaróci Termés–Radnóti SK 0–3 (Mircea Ungur – 14., 11 m, Ionuţ Cheţan – 40. és Kovács Tihamér – 82. perc). A Zilahi FC szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   25     20     2       3       59–19         62

2.      Kudzsir      24     15     3       6       54–24         48

3.      Lénárdf.      24     13     7       4       44–26         46

4.      Zilah 24     14     3       7       34–20         45

5.      Zsuk  24     13     4       7       49–23         43

6.      Gázm. II.    24     12     7       5       52–36         43

7.      Kv. Eg.       24     12     7       5       34–20         43

8.      Lendület     24     11     3       10     35–28         36