III. liga – 15. forduló: Kolozsvárott támadt fel a Hermannstadt

Sorozatban elszenvedett két vereség után (az egyik éppen Nemeszsukon) a labdarúgó harmadosztály múlt hétvégi 15. fordulóban a kolozsvári herbák/Clujana pályán megtáltosodott a listavezető nagyszebeni gárda, és egy sikeres második félidő után két góllal verte az otthon (már amennyire az otthon a Zöld Vírusoknak) szereplő Egészség csapatát.

A találkozó előtti napokban több változás is történt a Cibin menti klubnál. Először is menesztették az őszi idényben elég jó teljesítményt (az ő vezetésével kerültek az első helyre) nyújtó Marius Mărgărit edzőt. A kolozsvári összecsapáson a csapat legidősebb focistája, a 35 éves Răzvan Dâlbea foglalta el ideiglenesen a posztot. A gólokat Adrian Cârstean (76. perc) és a hosszabbításban Daniel Tătar (91. perc) rúgta. Az előbbinek még volt egy találata a 20. percben, de les miatt Paul Unimatan zilahi játékvezető nem adta meg a gólt. Ezen az összecsapáson jobbak voltak a vendégek, egyszerűen tudták mit akarnak, és el is érték azt. Igaz, Marius Semeniuc tréner tanítványainak is volt egy-két jó gólhelyzete (különösen az első 45 percben), de Raul Vitan és Paul Cristea lövései nem találták Marius Zăvoi nagyszebeni hálóőr kapuját. Nagy meglepetésre, a szünet után az első félidőben még pirosban szereplő vendégek tiszta fehérben vonultak ki a pályára. Nem a hó tisztította meg őket, hanem egyszerűen szerelést váltottak. Szerintük, a fehér több szerencsét hoz számukra. És így is történt...

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Hermannstadt FC 0–2 (0–0),

Gólzáporos idényzárás Nemeszsukon

Szebb évzárásuk nem is lehetett volna a Nemeszsuki Egyesülés labdarúgóinak. Igaz, az őszi idény utolsó fordulójában Mészáros Alpár edző tanítványai a táblázat utolsó helyezettjét fogadták a hótól takarított középzsuki pályán, de azért ki kell emelnünk a csapat teljesítményét. Látszott a fiúkon, hogy minél jobb helyen szeretnék zárni az évad első felét. Sikerült is elérni céljukat, 6–1-es gólzáporral örvendeztették meg lelkes szurkolóikat a Szatmár megyeiek ellen, akik a kedvezőtlen időjárás ellenére szép számban foglaltak helyet a korszerű vidéki stadion fedett lelátóin. A 2–1-es első félidőbeli eredmény után kevesen gondoltak a fölényes sikerre, de végül is a hazaiak tapasztalata megmutatkozott és az utolsó 45 percben az Egyesülés valósággal lerohanta ellenfelét. A gólok szerzői Ştefan Bădiceanu (3. perc), Adrian Fertea (43. perc), Ciprian Rebegea (64., perc, öngól), Marius Ionescu 2 (72. és 83. perc), továbbá Denis Lazăr (79. perc), illetve Adrian Ştef (42. perc) voltak.

Végeredmény: • Nemeszsuki Egyesülés–Pusztadaróci Termés 6–1 (2–1).

Kolozs megye harmadik csapata, a Dési Egyesülés a Fugyivásárhelyi SK otthonában vendégszerepelt, és súlyos, 4–0 arányú vereséget szenvedett. A gólokon két játékos osztozott, Valentin Petricău (9. és 18. perc) és Chis Toie (21. és 43. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Marosvásárhelyi ESE/ASA II–Zilahi  FC 1–2 (gól: Claudiu Petriş – 62. perc, illetve Florin Istrate – 12. és Raul Stanciu – 65. perc) • Kudzsiri Kohász–Sülelmedi Jövő 7–0 (Ovidiu Stoianof 2 – 3. és 35., Ignat – 15., öngól, M. Udrea 2 – 19. és 50., Maftei – 25., továbbá I. Tătar – 59. perc) • Lénárdfalvi ACS–Medgyesi Gázmetán II. 3–0 (Mihai Deac 2 – 49. és 82., valamint Vlad Asăujan – 90. perc) • Radnóti SK–Szászrégeni Lendület 5–1 (Mircea Ungur – 12., Marius Pastor 3 – 58., 80. és 83., továbbá Ionuţ Cheţan – 60. perc, illetve Bogdan Moraru – 30. perc). Az FC Beszterce szabadnapos volt. Tavaszig az állás:

1.      Hermann.   14     11     1       2       32–17         34

2.      Lénárdf.      14     9       3       2       27–13         30

3.      Zilah 14     9       2       3       23–11         29

4.      Kv. Eg.       14     8       3       3       23–12         27

5.      Kudzsir      14     8       2       4       33–13         26

6.      Gázm. II.    14     7       3       4       29–22         24

7.      Zsuk  14     7       2       5       25–19         23

8.      Sülelmed    14     6       3       5       27–27         21