III. liga – 14. forduló: Gól nélkül Zilahon

Amint röviden jeleztük, megtorpant a Zilahi FC labdarúgócsapata a harmadosztály erdélyi rangadóján gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a Zöld Vírusok ellen.

(erkedi, póka)

Egy remek, sikerekben gazdag időszak után, az előző fordulóban nagy harc után kikapott Lénárdfalván, a hétvégén, a 14. fordulóban pedig nem bírt otthon az idei bajnokság nagy meglepetéscsapatával, a Kolozsvári Egészséggel. Eddig mindig gólokban gazdag találkozók voltak a két szomszédos együttes között, most nem így történt. Aránylag gyenge színvonalú összecsapásnak voltunk részesei, hiányoztak a kapu előtti  jelenetek. Szürke első félidő után (amikor a hazaiaknak csak egy gólhelyzetük volt, Gabriel Coţi révén) következett egy még szürkébb második játékrész.

A szilágyságiak a 42. perctől emberelőnyben szerepeltek, ugyanis a vendégek gólkirályát, a Szamosújvárott is megfordult Andrei Ceaca csatárt a nagyváradi Rareş Vidican játékvezető két sárgalap miatt kiállította. Ilyen helyzetben nem csoda, a kolozsváriak edzője, Marius Semeniuc taktikát változtatott és az utolsó 45 percben inkább védekezésre állította be tanítványait. A zilahiak természetesen többet támadtak, Raul Stanciu, Florin Istrate és Segiu Bercean révén többször is veszélyeztették a vendégek kapuját, de a korábban Zilahon is játszó Filip Lăzăreanu nagyot védett és foggal-körömmel tartotta a számukra értékes döntetlent.

Végeredmény: • Zilahi FC–Kolozsvári Egészség 0–0.

A Zöld Vírusok ezen az őszön jobban szerepeltek idegenben, mint otthon (jóformán nekik nincs is saját pályájuk). A hétvégi meccsen a táblázat második helye forgott kockán, de a gól nélküli találkozó inkább a Felek aljiaknak kedvezett. Az Egészség a következő (idei utolsó) fordulóban a listavezető Hermannstadt gárdáját fogadja, ahol minden eredmény lehetséges. A nemeszsukiak bebizonyították, a nagyszebenieket le lehet győzni, tehát bízzunk a lelkes és tehetséges Szamos menti-fiúkban, akik az idény első részében várakozáson felül szerepeltek.

varosnapokHirdetés

Kolozs megye másik két együttese közül a Dési Egyesülés is gól nélküli döntetlennel végzett, nem tudta legyűrni hazai pályán a Kudzsiri Kohászt. Fordulatos mérkőzést vívott, de kikapott a Nemeszsuki Egyesülés Medgyesen, ahol a Gázmetán másodcsapata 3–2 arányban diadalmaskodott (gólszerzők: Alexandru Buziuc 2 – 10. és 19., valamint Sabin Lupu – 28. perc, illetve Răzvan Lupu – 14. perc, 11 m és Olimpiu Bucur – 16. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • FC Beszterce–Fugyivásárhelyi SK 1–1 (gól: Alexandru Lăcătuş – 24. perc, illetve Ovidiu Popa – 45. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Lénárdfalvi ACS 1–2 (Adrian Cârstean – 42. perc, illetve Alin Cuc – 45. és Alin Bota – 86. perc, 11 m) • Sülelmedi Jövő–Radnóti SK 3–2 (Tudor Balmoş – 29., Răzvan Ardelean – 45. és Bogdan Hauşi – 92. perc, 11 m, illetve Marius Balaş – 43. és Marius Pastor – 44. perc) • Szászrégeni Lendület–Marosvásárhelyi ESE/ASA II. 3–0 (Florin Truţă – 7., Bogdan Stavilă – 24. és Ciprian Gliga – 80. perc). A Pusztadaróci Termés szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   13     10     1       2       30–17         31

2.      Kv. Eg.       13     8       3       2       23–10         27

3.      Lénárdf.      13     8       3       2       24–13         27

4.      Zilah 13     8       2       3       21–10         26

5.      Gázm. II.    13     7       3       3       29–19         24

6.      Kudzsir      13     7       2       4       26–13         23

7.      Sülelmed    13     6       3       4       27–20         21

8.      Zsuk  13     6       2       5       19–18         20