III. liga – 13. forduló: Nemeszsuktól kapott ki először Hermannstadt

A labdarúgó harmadosztály mostani idényében a nagyszebeni együttes még nem kapott ki senkitől. El kellett jönnie a 13. játéknapnak, hogy a listavezető ne szerezzen egy pontot sem.

Az ötödik csoport éllovasa éppen Nemeszsuk ellenében hajtott fejet Mészáros Alpár legénysége előtt. A hazaiak az idény legjobb játékát nyújtották a középzsuki pályán, és megállíthatatlanok voltak. Éppen megjegyezte egy helyi szurkoló a lelátón (ahol újból sok kolozsvári sportszemélyiség volt jelen, élen Neluţu Sabău volt válogatottal), ha minden mérkőzésen ilyen lelkesedéssel és ambícióval szerepeltek volna, bizonyára most ők lennének elsők.  De így is, le a kalappal az Egyesülés játékosai előtt. Ha nem lett volna olyan kiváló formában játszó kapusuk, mint a 24 esztendős Alin Sălăjan, nem sikerült volna nyerniük a Kolozs megyeieknek. De 2–1-es hazai vezetésnél a nemeszsukiak thetséges hálóőre valóságos csodákat művelt, a 70–90. perc közötti időszakban nem kevesebb, mint négy tiszta gólhelyzetben mentett (70, 72., 88. és 89. perc), két alkalommal egyedül az ellenféllel szemben!

Addig három találatot láttunk. Mindjárt a találkozó elején egy nagy kavarodásnál a szemfüles Daniel Tătar vezetéshez jutatta a szászokat, majd félidő előtt, a 42. percben az aranyosgyéresiek volt centere, Adrian Fertea egyenlített. Maris Zăvoi vendégkapus  óriásit hibázott az 58. percben, kirúgása éppen Paul Cubleşan nemeszsuki középpályást találta el, aki nem sokat tétovázott, és az üres kapuba küldte a labdát. Ezután a vendégek mindenáron gólt akartak rúgni, hosszú labdákkal veszélyeztették a Szamos-mentiek tizenhatosát, de ott már Alin Sălăjan uralta a játékteret. Mészáros Alpár edző is elismerte az összecsapás végén, hogy ez az ő napja volt, amikor az Egyesülés labdarúgói a pálya közepén körbeállva örvendeztek.

Tegyük mindjárt hozzá, teljesen megérdemelten. Velük együtt örvendezett Gabi Magdaş, a nagyszebeniekkel az elsőségért harcba álló Zilahi FC ügyvezető elnöke, aki ezen az őszön többször is jelen volt a középzsuki stadion környékén. Nem véletlenül, hiszen a Dési Egyesülésnél is megfordult sportember a tavaly ilyenkor még a Nemeszsuki Egyesülés élén állt.

Végeredmény: • Nemeszsuki Egyesülés–AFC Hermannstadt 2–1 (1–1).

varosnapokHirdetés

A másik két Kolozs megyei együttes nem távozott pont nélkül a kiszállásról. A Kolozsvári Egészség 1–0-ra verte a Marosvásárhelyi ESE/ASA másodcsapatát, a Zöld Vírusoktól Raul Vitan volt eredményes a 65. percben. Radnóton a helyi SK ellenében hátrányba került ugyan a Dési Egyesülés a 66. percben (Ionuţ Cheţan talált be), de kilenc percre rá Paul Bogdan egyenlített, s beállította az 1–1-es végeredményt.

A többi eredmény: • Fugyivásárhelyi SK–Pusztadaróci Termés 1–0 (gól: Ovidiu Popa – 86. perc) • Kudzsiri Kohász–FC Beszterce 3–0 (játék nélkül, a vendégek nem jelentek meg) • Lénárdfalvi ACS Comuna Recea–Zilahi FC 3–2 (Valer Giurgiu – 52., Mihai Deac – 77. és Alin Bota – 84. perc, 11 m, illetve Florin Istrate 2 – 3. és 44. perc) • Szászrégeni Lendület–Sülelmedi Jövő 1–1 (Bogdan Stavilă – 50. perc, illetve Denis Lihet – 92. perc). A Medgyesi Gázmetán II. szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   12     10     1       1       29–15         31

2.      Kv. Eg.       12     8       2       2       23–10         26

3.      Zilah 12     8       1       3       21–10         25

4.      Lénárdf.      12     7       3       2       22–12         24

5.      Kudzsir      12     7       1       4       26–13         22

6.      Gázm. II.    12     6       3       3       26–17         21

7.      Zsuk  12     6       2       4       17–15         20

8.      Dés   12     4       6       2       20–11         18