III. liga, 11. forduló: Igazságos döntetlen a Kolozs megyei focirangadón

Nagy érdeklődés előzte meg Nemeszsukon a labdarúgó III. liga 11. fordulója keretében kiirt helyi Egyesülés és a Kolozsvári Egészség közötti mérkőzést. Nem csoda, ha ebből az alkalomból eljöttek a Kis Szamos menti középzsuki stadionba olyan kolozsvári jeles szakemberek mint Marian Salomir volt FIFA játékvezető, Ioan Ovidiu Sabău és Cristian Pojar edzők, valamint Tiberiu Marc, a Kolozs Megyei Labdarúgó Testület elnöke, de felismertük a kapu háta mögötti parkolóban Cristian Bud csatárt, a Kolozsvári CFR 1907 játékosát is.

(erkedi, póka)

Ilyen személyiségekkel telt meg a nemrég korszerűsített hivatalos lelátó. Volt is mit látniuk, hiszen a két szomszédos jó képességű együttes szép és élvezetes játékot nyújtott, és a végeredmény is igazságos döntetlen lett. A vezetést a vendégek szerezték meg a 13. percben Bogdan Cristea által, aki társa 30 méteres szabadrúgása után az Alin Sălăjan nemeszsuki hálóőr jobboldali kapufájáról visszapattant labdát nyolc méterről továbbította a vonalon túlra.  Az Egyesülés első igazi gólhelyzete a 25. percben Alex Pop nevéhez fűződik, de Filip Lăzăreanu vendégkapus az utolsó pillanatban hárított.

Térfélcsere után Olimpia Bucur hazai centernek adódott óriási lehetősége az egyenlítéshez, de a tizenhatoson kívülről adódó nagy gólhelyzetet nem sikerült értékesítenie. Marius Semeniuc kolozsvári edzőnek sok problémája akadt a második játékrészben, ugyanis a Zöld Vírusok gólkirálya, a Szamosújvári Olimpiát is megjárt Andrei Ceaca lesérült, de mellette még az ugyancsak Szamosújvárról induló Raul Ciupe is komoly egészségügyi gondokkal küzdött. Mindkettőt le kellett cserélnie, így nem véletlen, ha a vendégek foggal-körömmel védték a 13. percben megszerzett vezetést. Nem ment sokáig így, ugyanis a 86. percben egy tizenhatoson belüli kavarodás nyomán a 63. percben pályára küldött Răzvan Lupu fiatal középpályás alig fél méterről rúgta az egyenlítést jelentő gólt. A találat a mindkét fél által elégedett döntetlent hozta, ami nem nagyon kedvez egyik gárdának sem, ugyanis a listavezető Hermannstadt mindhárom ponttal távozott Fugyivásáhelyről.

Végeredmény: • Nemeszsuki Egyesülés–Kolozsvári Egészség 1–1 (0–1).

Kolozs megye harmadik csapata, a Dési Egyesülés szintén egy pontot szerzett, a Sülelmedi Jövő elleni idegenbeli mérkőzés szintén 1–1-gyel végződött. A gólokon Tudor Balmoş (28. perc), illetve Sandu Iovu (21. perc) osztozott.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Marosvásárhelyi ESE/ASA II–Lénárdfalvi ACS 0–2 (gól: Marian Urs – 24. és Alin Bota – 66. perc, 11 m) • Fugyivásárhelyi SK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–2 (Andrei Şumălan – 60. perc, Răzvan Dâlbea – 69. és Daniel Tătar – 74. perc) • Kudzsiri Kohász–Medgyesi Gázmetán II. 3–0 (Andrei Tăban 2 – 38. és 53., valamint Ştefan Iovănescu – 85. perc) • Radnóti SK–Pusztadaróci Termés 4–1 (Liviu Cheţan – 7., Fekete István – 62., Mircea Ungur – 82. és Ilie Roman – 93. perc, illetve Ciprian Rebedea – 41. perc) • Szászrégeni Lendület–FC Beszterce 4–0 (Dézsi Loránd 2 – 20. és 52., Fülöp András – 43., továbbá Adrian Murar – 90. perc). A Zilahi FC szabadnapos volt. A táblázaton:

1.      Hermann.   11     10     1       0       28–13         31

2.      Kv. Eg.       10     7       2       1       22–8 23

3.      Zilah 10     7       1       2       17–6 22

4.      Lénárdf.      10     5       3       2       17–10         18

5.      Gázm. II.    11     5       3       3       21–15         18

6.      Zsuk  10     5       2       3       14–12         17

7.      Kudzsir      10     5       1       4       22–13         16

8.      Lendület     10     5       0       5       13–12         15