II. liga, alapszakasz, 20. forduló: nem dőlt még el a rájátszásba kerülők kiléte

A román labdarúgó másodosztály alapszakaszának 20., utolsó előtti fordulójának eddigi mérkőzésein még nem dőlt el, melyik hat együttes juthat a feljutásért folytatott rájátszásba.

A mioveni-i gárda ploieşti-i győzelmével még versenyben maradt, viszont a Petrolul számára elúszott a legjobb hat közé kerülés.

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 20. forduló: • Szlatinai MSC–Temesvári Ripensia 0–1 (gól: Mihai Ene – 93. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Resicabányai MSC 6–0 (Alin Burdeţ – 2., Marius Coman 2 – 36. és 53., Alexandru Mărieş – 62., Adrian Micaş – 82., továbbá Paul Batin – 90. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette, kolozsvári partjelzők, Szabó Gerő és Doru Claudiu Lucaciu segítségével; az egyik megfigyelő a székelyudvarhelyi Tamás Zoltán volt) • Bákói Aerostar–Chiajnai Concordia 0–1 (Lucian Ion – 56. perc) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 1–1 (Cosmin Tucaliuc – 36. perc, 11 m, illetve Gabriel Dodoi – 82. perc) • Szloboziai Unirea–Bukaresti Metaloglobus 0–1 (Ovidiu Herea – 93. perc, 11 m; kiállítva: Sory Ibrahim Diarra – 85. perc, Szlobozia) • Ploieşti-i Petrolul–Mioveni-i SK 0–1 (Ştefan Blănaru – 85. perc). Vasárnap estére maradt a Bukaresti Rapid–Călăraşi-i Dunărea találkozó, a Kolozsvári U FC és a Temesvári ASU Politechnika szabadnapos volt.

A további program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó):

Hétfőn: • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–FK Csíkszereda (19.30-kor). Kedden: • Krajovai U 1948–Konstancai Farul (19.30-kor). Az ideiglenes állás az élen: 1. ASU Poli 32 pont/18 mérkőzés, 2. Krajovai U 1948 31/17 (28–15), 3. Călăraşi 31/17 (23–17), 4. Jövő Pandúrok 31 (31–25), 5. Farul 31 (24–18), 6. Metaloglobus 30/18 (23–11), 7. Mioveni 30/18 (18–10), 8. KV. U FC 29/18.