II. liga, 17. forduló: U FC-siker az utolsó pillanatban

Amint röviden már jeleztük, a Kolozsvári U FC hozta a kötelezőt a Szlatinai MSC ellen, 2–1 (1–1) arányban nyert a Kolozsvár Arénában a labdarúgó másodosztály alapszakaszának 17. fordulójában rendezett zárt kapus összecsapáson.

A találkozó mindhárom találata sarokrúgás nyomán született. A 33. percben a portugál Sérgio Miguel Hora Ribeiro ívelte be a labdát, a Kolozsvári CFR 1907-et is megjárt nigériai Derick Chuka Ogbu pedig a hálóba fejelt (1–0). Az előny azonban csak öt percet tartott, amikor Marian Manea szöglet után egyenlített a Dinu Tudoran edzette együttesnek (1–1).

A több gólhelyzetet elpuskázó U FC és ellenfele egészen hosszabbításpercekig döntetlenre állt, a bufteai Sorin Costreie játékvezető viszont négy perc ráadást ítélt meg, s az utolsó pillanatban a fekete-fehérek sarokrúgására is engedélyt adott. A szögletnél ugyancsak Ribeiro adott be, Cristian Gavra továbbfejelte a lasztit, az izraeli Idan Golan pedig egy méterről hálóba kotorta a labdát (2–1).

Costel Enache csapata: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican (46. perc Alexandru Augustin Negrean), Andrei Răuţă, Srdjan Luchin, Carol Taub – Ntonalnto „Donaldo” Atska (46. perc Idan Golan), Ioan Constantin Filip – Daniel Nicolae Pîrvulescu (46. perc Cătălin Andrei Ştefănescu), Sérgio Miguel Hora Ribeiro, Cosmin Meşter (46. perc Ionuţ Ilieş) – Derick Chuka Ogbu (76. perc Cristian Gavra).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Szlatinai MSC 2–1 (gól: Derick Chuka Ogbu – 33. és Idan Golan – 95. perc, illetve Marian Manea – 38. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt).

További eredmények, II. liga, alapszakasz, 17. forduló: • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Bukaresti Rapid 0–0 – csütörtökön játszották • Szloboziai Egyesülés–Temesvári ASU Politechnika 0–0 (kiállítva: Gabriel Lazăr – 89. perc, Szlobozia) • Bukaresti Metaloglobus–Bákói Aerostar 3–0 (gól: Ovidiu Herea – 45. + 2., Alexandru Coman – 63. és Aguinaldo Mendes – 64. perc) • Mioveni-i SK–Lénárdfalvi ACSF 1–1 (Ionuț Rădescu – 31. perc, illetve Alexandru Mărieș – 49. perc) • Resicabányai MSC–Călăraşi-i Dunărea 0–1 (Saifeddine Alami – 87. perc) • Temesvári Ripensia–FK Csíkszereda 1–1 (Alexandru Neagu – 74. perc, 11 m, illetve Marvin Schieb – 60. perc) • Konstancai Farul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 1–0 (Liviu Antal – 63. perc) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Ploieşti-i Petrolul 0–4 (Pol Roigé Rodriguez – 5., Romario Moise – 13., Armando Vajushi – 26., 11 m és Vasile Buhăescu – 45. perc). Kedden 17.30-kor játsszák a Chiajnai Concordia–Krajovai U 1948 találkozót (élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.      Krajova      14     8       6       0       27–12         30

2.      ASU Poli    16     7       7       2       16–11         28

3.      Petrolul      16     8       3       5       28–14         27

4.      Călăraşi      15     8       3       4       20–15         27

5.      Rapid         15     8       3       4       23–21         27

6.      Kv. U FC   15     8       2       5       18–13         26

7.      Szereda       15     7       4       4       19–13         25

8.      Jövő P.       15     8       1       6       27–24         25