I. liga – 16. forduló: fővárosi CFR-diadal zárásként

A labdarúgó Orange I. liga két mérkőzése maradt hétfőre, zárásként a Bukaresti Dinamó a Ştefan cel Mare úti stadionban fogadta a Kolozsvári CFR 1907 csapatát.

A 700. első ligás mérkőzését játszó Miriuţă László edzette vasutasok szép sikert értek el: 2–0 (2–0) arányban nyertek a „Gödörben“.

Már a 3. percben vezetett a CFR: Juan Carlos Ruíz szemfülesen lecsapott egy fejjel megtolt labdára, és mintegy nyolc méterről betalált (0–1). A 12. percben Cătălin Popa piteşti-i játékvezető kezezés miatt 11-est ítélt a házigazdáknak, habár Laurenţiu Rus a mezén levő labdanyommal is bizonygatta, hogy nem volt szabálytalan. A büntetőt a horvát Antun Palics végezte el, de lövése a bal kapufáról vágódott ki.

A 28. percben egy gyors vendégtámadás végén a szintén Tomislav Sorsához került a labda, átemelte Laurențiu Brănescu kapus felett, s ezzel gyakorlatilag eldöntötte a találkozót (0–2). A Ioan Andone edzette dinamósoknak nem sok alkalma nyílt betalálni: a szlovák Adam Nemec hagyott ki ordító helyzetet, egy ízben pedig Traian Marc kapus szabálytalansága miatt panaszkodtak, hogy nem kaptak újabb büntetőt, egyébként a vasutasok fegyelmezetten védekeztek, és tartották az eredményt. Sőt, a 68. percben Sorsa és Billel Omrani (a képen látványos ollózása) közel járt a 0–3-hoz, de Brănescu védett. A következő percben viszont Marc sziporkázott, Dorin Rotariu lövését hárította bravúrral – ezzel viszont kimerült a nagy helyzetek sora.

A két csapat összeállítása:

Dinamó: Brănescu – Oliva, Popescu, Nedelcearu, Romera – Palics (81. perc Mahlangu), Busuladzics, Nistor – Rotariu, Nemec (74. perc Patrick Petre), Hanca (61. perc Popa).

CFR: Marc – Peteleu, Horj, Larie, Tiago Lopes – Nascimento, Rus – Camora, Juan Carlos Real Ruíz (62. perc Andrei Mureşan), Sorsa (72. perc Nouvier) – Omrani (82. perc Dan Roman).További eredmény: • Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán 1–1 (gól: Alex Nimely – 57. perc, illetve Azdren Llullaku – 19. perc).

A 17. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többi tévéadót külön jelöljük):

Pénteken: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Viitorul (18 órakor, Look Plus) • Jászvásári Politechnika MSC–Krajovai Universitatea SK (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Gázmetán–Chiajnai Concordia (18 órakor, Look Plus) • Voluntari-i FC–Dinamó (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Temesvári ACS Poli–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (18 órakor, Look tv) • Bukaresti Steaua–Botoşani-i FC (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Kv. CFR 1907–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (20.30 órakor, Look tv). Az állás:

1.      Steaua        16     10     3       3       22–11         33

2.      Krajova      16     9       3       4       23–16         30

3.      Gázm.         16     7       6       3       21–17         27

4.      Viitorul      16     8       3       5       19–17         27

5.      Kv. CFR*   16     9       5       2       28–12         26

6.      Dinamó      16     6       5       5       26–19         23

7.      Botoşani     16     7       2       7       23–17         23