Három román lány nyolcaddöntős Madridban

Simona Halep nagy izgalmak árán ugyan, de bejutott az 5 439 350 dollár összdíjazású, madridi salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután kedden három szettben legyőzte az olasz Roberta Vincit.

A tornán harmadikként kiemelt, címvédő Halepnek 1 óra 55 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-rangsor 34. helyén álló ellenfelén.

Az első szett kiegyensúlyozottan indult (2:2), majd egy-egy break után Halep ráerősített és 6:3-mal hozta a játszmát. A második szett hasonlóan indult (2:2), ám innentől csak Vici nyert játékot, és nyerte a második szettet.

A döntő szettben Vinci 5:2-re is vezetett, ám ekkor feltámadt Halep, egyenlített 5-nél, majd 6:6 után rövidítés következett, amelyet magabiztosan megnyert (7–2). A nyolcaddöntőben Halep ellenfele a 33 éves ausztrál Samantha Stosur (26. a világranglistán).

Sorana Cârstea (83.) is bejutott a madridi torna nyolcaddöntőjébe, miután két sima szettben, mindössze 61 perc alatt legyőzte a fiatal amerikai Catherine Cartan Bellist (55.). A legjobb nyolc közé jutásért Cârsteának a japán Misaki Dojjal kell megküzdenie.

A sorban Irina-Camelia Begu (29.) következett, aki alaposan megszenvedett a svéd Johanna Larsson (54.) ellenében, de szetthátrányból talpra állva, két óra és 26 percnyi játék után legyőzte.

A győztesek eddigi jutalma 68 010 eurós csekk és 120 világranglistapont.

Lapzártakor érkezett hír szerint Begu ezen a szinten megtorpant, a negyeddöntőbe jutás már nem sikerült neki. A holland Kiki Bertens fogott ki rajta, aki egy sima és egy szorosabb szettben verte 88 perc alatt.

Begu 2016-ban a madridi torna negyeddöntőjéig jutott, s ott Halep ellen veszített.

Párosban a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a Christina McHale, Monica Niculescu (amerikai, román) kettős számára, 71 perc alatt 6:1, 7:5-re kikapott a negyedik kiemelt Sania Mirza, Jaroszlava Svedova (indiai, kazah) duótól. Niculescuék 20 606 eurós csekkel és 120 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Folytatja viszont a jó sorozatot Begu és Halep kettőse, a román lányok újabb látványos sikert értek el, kedden este röpke 63 perc alatt 6:2, 7:5-tel búcsúztatták a Nao Hibino, Alicja Rosolska (japán, lengyel) párost. Beguék eddigi jutalma 40 740 euró és 215 világranglistapont, a negyeddöntőben Mirzáék ellen lépnek pályára.

A férfiaknál (5 439 350 euró összdíjazás, salakpálya) véget ért a csoda a szabadkártyás Marius Copil (104.) számára: esélye sem volt a világelső skót Andy Murray ellenében, aki mindössze 7 gémet engedélyezett neki a 84 perces meccs során. Copil az első fordulóban elért sikernek köszönhetően a top 100 közé jut a világrangsorban. Copil jutalma 35 855 eurós csekk és 45 ATP-pont.

Érdekesebb egyéni eredmények:

Nők, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Halep (3.)–Vinci (olasz) 6:3, 2:6, 7:6 (2); Begu–Larsson (svéd) 4:6, 7:6 (5), 6:3; Cârstea–Bellis (amerikai) 6:3, 6:2; Doj (japán)–Vekics (horvát) 6:1, 6:2; Stosur (ausztrál, 16.)–Duque Marino (kolumbiai) 6:3, 7:5; Kiki Bertens (holland)–Bacsinszky Tímea (svájci) 6:2, 6:2; Dodin (francia)–Cibulkova (szlovák, 4.) 6:2, 6:4.

Nyolcaddöntő: Bertens–Begu 6:1, 7:5; Kuznyecova (orosz, 8.)–Csiang (kínai) 6:4, 7:5.Férfiak, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Herbert (francia)–Pouille (francia, 13.) 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3. 2. forduló (a 16 közé jutásért): Murray (brit, 1.)–Copil 6:4, 6:3; Goffin (belga, 9.)–Mayer (német) 7:6 (3), 6:0; Thiem (osztrák, 8.)–Donaldson (amerikai) 6:3, 6:4; Raonic (kanadai, 5.)–Müller (luxemburgi) 6:4, 6:4; Nisikori (japán, 6.)–Schwartzman (argentin) 1:6, 6:0, 6:4; Ferrer (spanyol)–Tsonga (francia, 10.) játék nélkül; Kyrgios (ausztrál, 16.)–Harrison (amerikai) 6:3, 6:3.