Halep menetel Szentpétervárott

Az első helyen kiemelt Simona Halep (a képen) bejutott a negyeddöntőbe a Szentpétervárott rendezett, 710 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

Az első körben erőnyerő 26 esztendős Halep a horvát Ana Konjuh (39. a világranglistán) felett diadalmaskodott szerdán két játszmában. A világranglistán stabilan a negyedik helyen álló konstancai lány 97 perc alatt győzte le a mindössze 19 éves ellenfelét.

Konjuh az előző körben Monica Niculescut búcsúztatta háromszettes mérkőzésen.

Halepnek ez a második győzelme idén, vereséget is kétszer szenvedett; eddigi jutalma 20 350 dollár és 100 világranglistapont. Következő ellenfele az ugyanolyan fiatal orosz, a tornán szabadkártyával szereplő Natalja Vihljanceva lesz.

Érdekesebb eredmények (a WTA honlapja alapján):

1. forduló (a 16 közé jutásért): Putyinceva (kazah)–Larsson (svéd) 6:0, 1:0-nál Larsson feladta; Mladenovic (francia)–Mertens (belga) 7:6, 6:4; Cornet (francia)–Flipkens (belga) 6:4, 6:2; Vekics (horvát)–Ostapenko (lett) 6:0, 6:4; Kaszatkina (orosz, 8.)–Bencic (svájci) 6:2, 7:5; Vesznyina (orosz, 5.)–Makarova (orosz) 6:3, 6:1.2. forduló (nyolcaddöntő): Halep (1.)–Konjuh (horvát) 6:4, 7:6 (2); Vihljanceva (orosz)–Kaszatkina 7:6 (4), 6:2; Putyinceva–Beck (német) 6:4, 6:0.

Párosban az egyestől elbúcsúzott Irina-Camelia Begu és Monica Niculescu negyeddöntőbe jutott, miután sikerrel vette az első akadályt. A román kettős kereken egy óra alatt simán verte 6:1, 6:3-re a Lenka Kuncikova, Elise Mertens (cseh, belga) duót. Beguék eddigi jutalma 6165 dollár és 100 WTA-pont, negyeddöntős ellenfelük pedig a harmadik kiemelt Daria Gavrilova, Kristina Mladenovic (ausztrál, francia) páros lesz.

Búcsúzott viszont a további küzdelmektől a negyedik favorit Raluca-Ioana Olaru, Olga Savcsuk (román, ukrán) kettős, amely váratlanul simán, két szettben, 6:2, 6:4-re kikapott a Jelena Ostapenko, Alicja Rosolska (lett, lengyel) duótól. A mérkőzés egy órát és 12 percet tartott. Olaruék 3350 dolláros csekkel és egyetlen világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Fed-kupa keret Belgium ellen

Beguék hamarosan ismét találkozhatnak Elise Mertensszel, mivel Románia Fed-kupa mérkőzést vív a Világcsoport II. első fordulójában február 11-én és 12-én Bukarestben Belgium válogatottjával.

Ilie Năstase szövetségi kapitány kihirdette Románia Fed-kupa keretét. Ennek értelmében a héten Szentpétervárott versenyzők alkotják a csapat nagyját, azaz Simona Halep (4. a világranglistán), Irina-Camelia Begu (28.), Monica Niculescu (35.), valamint az utóbbi időben kiválóan szereplő Sorana Cârstea (59.). Tartalékként Năstase behívta a szentpétervári tornán a seljtezőkben búcsúzott Patricia-Maria Ţiget (104.) is.

Az egykori jeles teniszező elégedettségét fejezte ki, hogy top 100-as játékosok állnak rendelkezésére Belgium ellenében.

Románia eddig mind a három Fed-kupa meccsén kikapott Belgiumtól: 1975-ben Franciaországban 2–0-ra a Világcsoport negyeddöntőjében, húsz évre rá pedig 2–1-re és 3–0 Spanyolországban az euro-afrikai zóna I. csoportjában lebonyolított mérkőzéseken.