Focithriller a Kolozsvár Arénában: 4–3-ra nyert a CFR 1907 az U FC ellen

Hétfőn este a romániai labdarúgó élvonal alapszakasza 6. fordulójának zárómérkőzésén a Kolozsvár Arénában rendezték a városi rangadót az U FC és a CFR 1907 között, a vasutasok 4–3 (1–2) arányban nyertek.

A parázs, fordulatos mérkőzést 22 614 néző tekintette meg a helyszínen (közte 1500 vendégszurkoló). Az egyetemisták kezdtek jobban, Ianis Stoica első találatait szerezte az U FC színeiben, sőt egyenesen kettőt. A 10. percben kapus előtti kavarodást használt ki a fiatal csatár (Dorinel Oanceától kapta a labdát; 1–0), a 39. percben pedig Alexandru Chipciu találta meg őrizetlenül a 16-oson belül Pompiliu Stoica fiát, aki közelről kilőtte a jobb alsó sarkot (2–0). A felek mégsem kétgólos U FC előnnyel vonulhattak pihenőre, mivel a koszovói Ermal Krasniqui jobb oldali beívelése a pontosan és zavartatlanul érkező nigériai Philip Oteléhez jutott, aki a harmadik hosszabbításpercben szépített (2–1).

A második félidőben a vendégek uralták a játékot, az 56. percben Otele lövése a labda mind a két kapufát eltalálva kipattant, de a kongói Durel Avounou a hálóba kotorta (2–2). Daniel Bîrligea lesgólja a 64. percben már előrevetítette a CFR-vezetés megszerzését, erre még öt percet kellett várni: egy szöglet nyomán az albán Arlind Ajeti lerázta Ioan Filipet, kapura fejelt, és a bolgár Plamen Ilijev csak a gólvonalon túlról szedte ki a labdát (2–3). A krajovai–bukaresti Sebastian Colţescu játékvezető elsőre nem akarta megadni a találatot, de a videóbíró bebizonyította, hogy a laszti teljes terjedelmével áthaladt a levegőben a gólvonalon. Az U FC egyenlítéséhez ismét Ianis Stoica kellett: a támadó harcolt a labdáért, majd elesett a 16-oson belül, amikor a horvát Ante Kreszics hozzáért. A büntetőt a 78. percben Dan Nistor értékesítette (3–3). De a thrillernek még nem volt vége: a 82. percben a csereként beállt spanyol Jefté Betancor jó passzt kapott Avounoutól, és a 16-osról kilőtte a bal alsó sarkot (3–4).

A vasutasok kapusa, Răzvan Sava több esetben megmentette csapatát a góltól, egyebek között Ovidiu Bic (5. perc) és Bogdan Vătăjelu (37. perc) lövésénél, továbbá Stoica fejesénél (66. perc). A 90. percben Dragoş Tescan egyenlíthetett volna, de mellélőtt. A találkozót 13 perccel hosszabbították meg.

Ez volt a 33. összecsapás a két együttes között, 17 alkalommal nyert a CFR, 5-ször az U és 11 alkalommal volt döntetlen.

A két csapat összeállítása:

U FC: Plamen Ilijev – Dorinel Oancea (79. perc Radoszlav Dimitrov), Andrei Piţian, George Miron (64. perc Ioan Filip), Bogdan Mitrea, Bogdan Vătăjelu (79. perc Dragoş Tescan) – Dan Nistor, Ovidiu Bic (88. perc Doru Popadiuc), Alexandru Chipciu – Ianis Stoica, Daniel Popa; fel nem használt cserék: Andrei Gorcea – Ovidiu Perianu, Gabriel Simion, Albert Hofman, Andreias Calcan; vezetőedző: Anton Petrea.

CFR 1907: Răzvan Sava – Vasile Mogoş, Arlind Ajeti, Anton Kreszics – Ermal Krasniqi, Durel Avounou (86. perc Jevhenyij Konopljanka), Panagiotisz Tachtszidisz (90. perc Robert Filip), Karlo Muhar, Mário Camora – Daniel Bîrligea (74. perc Jefté Betancor), Philip Otele (85. perc Ziv Morgan); fel nem használt cserék: Hindrich Ottó – Bogdan Ţîru, Ciprian Deac, Alin Fică, Luca Mihai; vezetőedző: Andrea Mandorlini.

A következő fordulóban a CFR a Botoşani-i FC-t fogadja szombaton 19 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, míg az U FC jövő hétfőn 18.30-tól a Nagyszebeni AFC Hermannstadt vendége lesz.

A vasutasokhoz kapcsolódó hír, hogy a CFR 1907 és a Burkina Fasó-i Salitas FC-vel való közreműködésnek köszönhetően három fiatal tehetséget igazoltak le Moussa Tiefing Samake, Junior Mohamed Abdoul Diomande és Vital Ali Quedraogo személyében, Diomande pedig már góllal debütált az ifi együttesben.

A CFR 1907 bejelentette, hogy megegyezett az örmény FC Pjunik Jerevánnal a 26 éves bosnyák Luka Juricsics leigazolásáról. A csatár egy évet töltött Örményhonban, 46 mérkőzésen lépett pályára, és 25 gólt lőtt. Karrierje során Juricsics még megfordult a horvát HNK Sibenik, a dél-koreai Gimpo FC és hazájában az NK Siroki Brijegnél és az FK Zeljeznicsarnál.Hétfői eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 6. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi Olt Sportklub– Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (gól: Sherif Kallaku – 45. perc, illetve Florin Bejan – 53. perc) • Kolozsvári U FC–Kolozsvári CFR 1907 3–4 (Ianis Stoica 2 – 10. és 39., továbbá Dan Nistor – 78. perc, 11 m, illetve Philip Otele – 45. + 3., Durel Avounou – 56., Arlind Ajeti – 69. és Jefté Betancor – 82. perc).

A 7. fordulót péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken 18.30-kor: • Galaci Oţelul–Voluntari-i FC • 21.30-kor: Krajovai U 1948–Bukaresti Rapid.

Szombaton 19 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban: • Kv. CFR 1907–Botoşani-i FC. 21.45-kor: • Bukaresti Dinamó–Ploieşti-i Petrolul.

Vasárnap 13 órakor: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Sepsi. 21.30-kor: • Konstancai Farul–Krajovai Universitatea.

Hétfőn 18.30-kor: • Hermannstadt–Kv. U FC. 21.30-kor: • Aradi UTA–FCSB.