Férfi kosárlabda Nemzeti Liga: meglepően könnyű győzelem a rangadón

Erdélyi rangadót játszottak hétfőn a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT Arénában: a házigazda U-BT a Nagyváradi MSC ESK-t fogadta az élvonalbeli férfi bajnokság 7. turnéja során, amelynek keretében a 14. és 15. forduló találkozóit bonyolítják le három helyszínen. Az U-BT a vártnál könnyebben nyert, így továbbra is veretlen az idényben.

A két csapat célja az utóbbi években egyértelműen a bajnoki cím volt, s nincs ez másképp az idei szezonban sem, amelyben 14 fordulót kellett várniuk arra, hogy felmérjék egymás erejét. A „teszt” aztán meglepően egyoldalúra sikeredett: míg máskor hatalmas csatákat vívtak, ezúttal a két csapat küzdelme csak az első 10 percben volt kiegyenlített. A második negyedben ugyanis az U-BT dobóaránya feljavult, így lassan, de biztosan hagyta faképnél ellenfelét: Mihai Silvăşan tanítványai a szünetben már 11 ponttal vezettek.

A játék képe a térfélcsere után sem változott, a nagyváradiak csak futottak az eredmény után: a harmadik negyed vége felé már 18 pontos is volt a lemaradásuk. Az utolsó negyed ilyenformán nem sok izgalmat ígért, ráadásul az is kolozsvári kosarakkal indult: a 33. percbe lépve az U-BT 22 ponttal vezetett (54:76), innen pedig már nem volt visszaút.

Végeredmény: • Nagyváradi MSC ESK–Kolozsvári U-BT 77:90 (20:23, 17:25, 17:22, 23:20). A kolozsvári pontszerzők: Donatas Tarolis és Andrija Sztipanovics 20–20, Ştefan Grasu és Justin Stefan Edwards 11–11, Patrick Neal Richard II. 10, Karel Guzman Abreu 9, Dragoş Lungu 4, Michael Andre Dixon Jr. 3, Sánta Szabolcs 2; a keret tagja még: David Călin Lăpuşte, Modibo Diaby és Alexandru Ştefan Paşca; Kuti Nándor Levente és Vida Dávid sérült. A vendégek legeredményesebbje az U-BT-nél is megfordult Giordan Watson volt 16 ponttal és 3 gólpasszal.

A nap másik kolozsvári mérkőzésén a Bukaresti Steaua 82:71 arányban győzött a Temesvári KK ellen. Tegnap a Steaua a Nagyváradi MSC-vel, az U-BT a Temesvárral játszott, utóbbi mérkőzések lapzártánk után értek véget.

A másik két helyszínen már február 6-án elkezdődött, így hétfőn be is fejeződött a turné, amelynek „nagy vesztese” az idény meglepetéscsapata, a Voluntari-i SK: a nemrég a tabella élén álló gárda az első meccsét két, a másodikat egy pont különbséggel vesztette el úgy, hogy előbbi esetben másfél, utóbbi esetben fél perccel a végső sípszó előtt még 4–4 ponttal vezetett…

Eredmények:

A Voluntari-i Szabó Gabriella Sportcsarnokban: • Piteşti-i Argeş BCMU–Konstancai Neptun Athletic 86:66 • Nagyszebeni ESK–Voluntari-i SK 84:82 • Konstanca–Nagyszeben 65:92 • Voluntari–Piteşti 80:81. Bukarestben, a Dinamó Sportcsarnokban: • Zsilvásárhelyi/Tg. Jiu-i MSC–Krajovai U MSC 51:80 • Galaci MSC–Bukaresti Dinamó 82:75 • Krajova–Galac 72:58 • Dinamó–Zsilvásárhely 88:96.

A bajnoki élmezőny: 1. Nagyszeben 24 pont/13 mérkőzés, 2. U-BT 22/11, 3. Voluntari 22/13, 4. Argeş 22/13, 5. Krajova 22/13, 6. Nagyvárad 20/12.