Férfi kézilabda BL: kikapott a MOL-Pick Szeged

A MOL-Pick Szeged kétgólos vereséget szenvedett a Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, csütörtökön.

A hazai játékosok közül az orosz válogatott Pavel Atman, a szegediektől pedig Bóka Bendegúz és Thiagus Petrus nem léphetett pályára sérülés miatt.

Az első félidő jelentős részében a fehérorosz csapat vezetett, a Szegednél csak az utolsó percben volt rövid időre az előny. A magyar együttes támadójátéka kissé lassú volt, és sokáig a védekezése sem állt össze. A Breszt a 15. percre három góllal meglépett (8–5), ekkor Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője időt kért. Tanácsai nem hoztak azonnal változást, mert 9–5-nél, majd 10–6-nél a fehéroroszok már négy találattal vezettek. A folytatás viszont jól alakult: a Szeged felzárkózott, sőt a 30. percben vezetett is (13–14). Az utolsó gólt viszont a hazaiak szerezték.

A második felvonás elején kétszer is előnybe került a magyar csapat, de nehezen jöttek a gólok – 18 perc alatt csak négy vendégtalálat esett –, emiatt megléptek a fehéroroszok. A szegedieknek a hajrában három találatnyi különbséget kellett ledolgozniuk, ami majdnem sikerült is nekik. Az utolsó percben 24–23-nál az egyenlítésért támadhattak, de - bár hét mezőnyjátékossal építették fel az akciót - kimaradt a helyzet, a másik oldalon pedig a hazaiak még egyszer betaláltak.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Meskov Breszt magyar válogatott balátlövője, Jamali Iman volt, nyolc góllal.

A Szeged – amely maradt a második helyen a csoportjában – jövő szombaton a Vardar Szkopje csapatát fogadja a BL csoportkörében.

Eredmények, férfi BL, csoportkör, 10. forduló, B-csoport:  • Meskov Breszt (fehérorosz)–MOL-Pick Szeged 25–23 (14–14) • Rhein-Neckar Löwen (német)–Kielce (lengyel) 28–25 (16–13). Az állás: 1. Kielce 14 pont/10 mérkőzés, 2. SZEGED 13/10 (275–254), 3. RN Löwen 13/10 (281–276), 4. Vardar Szkopje (macedón) 12/9, 5. Breszt 11/10, 6. Celje (szlovén) 5/9, 7. PPD Zágráb (horvát) 4/9 (221–240), 8. Kristianstad (svéd) 4/9 (243–270).

Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.