FCSB: futball lecke a Sportingtól

Súlyos vereséget szenvedett a Steaua-utód FCSB a fővárosi Nemzet Arénában közel 50 ezer néző előtt lebonyolított labdarúgó Bajnok Ligája play-off visszavágón: az egy héttel korábbi 0–0 után 5–1 (1–1) arányban kapott ki a portugál Sporting Lisszabontól.

A vendégek góljait Seydou Doumbia (13. perc), Marcos Acuna (60. perc), Gelson Martins (64. perc), Bas Dost (75. perc) és Rodrigo Battaglia (88. perc) szerezte, a házigazdák találatát Junior Morais (20. perc) lőtte (Denis Alibec bombáját Rui Patricio maga elé öklözte, a brazil idegenlégiós gyakorlatilag üres kapuba lőtte a kipattanó labdát). A második félidőben, egy óra játék után a második bekapott gól gyakorlatilag összetörte a Nicolae Dică edzette FCSB játékosait

Jorge Jesus együttese a BL-, az FCSB az Európa Liga csoportkörében folytatja a küzdelemsorozatot. Előbbi sorsolását lapzárta után tartották Monacóban, az utóbbi beosztását ma döntik el.

Végeredmény: • FCSB–Sporting Lisszabon (portugál) 1–5 (gól: Junior Morais – 20. perc, illetve Doumbia – 13., Acuna – 60., Gelson Martins – 64., Bas Dost – 75. és Battaglia – 88. perc) – továbbjutott a Sporting 5–1-es összesítéssel.

A BL történetében először lesz azeri csapat a főtáblán, miután a Karabah/Qarabag az idegenben szerzett góljának köszönhetően búcsúztatta a dán FC Koppenhágát. Az angol FC Liverpool kettős győzelemmel búcsúztatta a Szalai Ádámot is bevető német 1899 Hoffenheimet.

További eredmények, BL, play-off, visszavágók (kiemelve a továbbjutó): • FC Koppenhága (dán)–Karabah/Qarabag (azeri) 2–1 (gól: Santander – 45. és A. Pavlovics – 66. perc, illetve Ndlovu – 63. perc) – továbbjutott a Qarabag 2–2-vel, idegenben szerzett góllal • Slavia Prága (cseh)–APOEL Nicosia (ciprusi) 0–0 – tj. az APOEL 2–0-s összesítéssel • CSZKA Moszkva (orosz)–Young Boys Bern (svájci) 2–0 (Sennyikov – 45. és Dzagojev – 64.) – tj. a CSZKA kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel • FC Liverpool (angol)–1899 Hoffenheim (német) 4–2 (Emre Can 2 –  10. és 21., Szalah – 18., valamint Firmino – 63. perc, illetve Uth – 28. és S. Wagner – 79. perc) – tj. a Liverpool kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel.

Fedőkép: Az egyenlítő gól (jobbra az első Junior Morais Maranhao, közvetlenül a találat után) végül szépítő góllá „szelídült” (Mediafax)