Dohában történt

Amint már röviden jeleztük, a világelső Caroline Wozniacki két játszmában legyőzte csütörtökön román ellenfelét, Monica Niculescut, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a 3,2 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán.

A dán játékos némileg botrányos körülmények között nyert, az első játszmában Niculescu 1:4-ről fordított, ekkor a középbírónál panaszkodott a világelső, hogy ellenfele túl hangos. Ez megzavarta a román lányt, aki a továbbiakban szinte minden labdamenetet elrontott. Wozniacki a negyeddöntőben egy korábbi világranglista-vezetővel, a nyolcadikként rangsorolt német Angelique Kerberrel csapott össze.

Pénteken már a negyeddöntős meccseket játszották, a második kiemelt Simona Halep különösebb megerőltetés nélkül jutott a legjobb négy közé a világranglistán a 48. helyen álló, 18 éves amerikai tini, Catherine Bellis ellenében. A mérkőzésen egy sima és egy valamivel szorosabb játszmában nyert a konstancai lány, összecsapásuk egy órát és 24 percet tartott.

Eredmények, egyes, nyolcaddöntő: Wozniacki (dán, 1.)–Niculescu 7:5, 6:1; Halep (2.)–Szevasztova (lett, 13.) 6:4, 6:3; Görges (német, 9.)–Buzărnescu 6:2, 6:2; Muguruza Blanco (spanyol, 4.)–Cârstea (román) 6:0, 6:4; Bellis (amerikai)–Ka. Plískova (cseh, 5.) 7:6 (4), 6:3; Garcia (francia, 7.)–Blinkova (orosz) 7:6 (3), 7:5; Kvitova (cseh, 16.)–Szvitolina (ukrán, 3. ) 6:4, 7:5; Kerber (német, 8.)–Konta (brit, 10.) 1:6, 6:1, 6:3. Negyeddöntő: Halep–Bellis 6:0, 6:4; Muguruza–Garcia 3:6, 6:1, 6:4.

Nemcsak egyesben, párosban is véget ért Mihaela Buzărnescu menetelése, aki a francia Alizé Cornet oldalán nagy csatában, döntő rövidítésben maradt alul a nyolcadik kiemelt Andreja Klepac, María Jose Martínez Sanchez (szlovén, spanyol) kettős ellen. A 111 perces mérkőzés 6:2, 6:7 (4), 12–10 eredménnyel végződött, Buzărnescuék a szuper tie-breakben három meccslabdát szalasztottak el, igaz a második játszma végén ők mentettek meg kettőt. A továbbjutók következő ellenfele a Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.) duó.