Copil nyolcaddöntős Szófiában

Az 501 345 euró összdíjazású szófiai keménypályás versenyen a legjobb 16 közé jutott a 27 esztendős Marius Copil (93. a világranglistán), miután meglepetésre a három évvel idősebb, ötödik kiemelt holland Robin Haasét (42.) búcsúztatta.

A legjobb román férfi teniszező két játszmában, 7:6 (5), 6:4 arányban nyert, a mérkőzés 75 percet tartott.

Az aradi játékos 12 ászt ütött, adogatásait nagy arányban 88%-osan értékesítette, ellenfelének egyetlen bréklehetőséget sem adott. Copil eddigi jutalma 8565 euró és 20 világranglistapont.

A nyolcaddöntőben Copil szlovén ellenféllel, a 30 esztendős Blaz Kavcseviccsel (111.) játszik, utóbbi a szerbiai Györe Lászlót/Laslo Djerét (88.) verte két 6:4-es szettben. Copil és Kavcsevics eddig egyszer játszott egymással, 2013-ban a svéd Bastadban a szlovén nyert 6:4, 6:1-re.

Párosban Copil Florin Mergea oldalán indult, s az első fordulóban döntő rövidítésben, 4:6, 6:1, 10–6 arányú vereséget szenvedett a Nicholas Monroe, John-Patrick Smith (amerikai, ausztrál, 3.) kettőstől. Az összecsapás egy órát és 9 percet tartott. Copilék 2590 eurós csekkel vigasztalódhattak.